47 kompani amerikane bashkohen kundër Breitbart News- media afër Trump.
(FOTO: Logo që përdoret kundër Breitbart është identike me logon e përdorur nga Partia "Pantera e Zezë" në vitin 1959, dhe nga majtistët Marksistë...
FBI – së i kërkohet të kryejë hetimin mbi kërcënimin me vdekje të Donald Trump gjatë zgjedhjeve
FOTO: Gazetari i radios Rush Limbaugh, gjatë transmetimit të programeve ndërkombëtare)   Shumë raportime vijnë nga anë e anës në Amerik...
Shtypi botëror flet për programin “theçerian” të François Fillon
Nga Le Monde/ Shtypi i huaj përqendrohet në aspektin e "rreptë" dhe "konservator" të François Fillon një ditë pas fitores në zgjedhjet e të dj...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Julian Assange në deklaratën finale për zgjedhjet 2016-11-08
  Themeluesi dhe kryeredaktori i WikiLeaks, sapo ka publikuar deklaratën e tij të fundit mbi zgjedhjet në Amerikë. Ai thotë se muajt e fund...
Video/ JULIAN ASSANGE I WIKILEAKS: INTERVISTA E PLOTË MBI SEKRETET E AMERIKËS
(FOTO: Julian Assange) Intervista e plotë/ Sot në mëngjes bota u zgjua me nje lajm të premtuar nga Julian Assange. Ai foli për emailet e Hil...
Video/JULIAN ASSANGE, WIKILEAKS/ INTERVISTA E PLOTË ME JOHN PILGER, MBI SEKRETET E AMERIKËS
https://youtu.be/_sbT3_9dJY4     Intervista e plotë/ Sot në mëngjes bota u zgjua me nje lajm të premtuar nga Julian Assange. Ai foli për emailet e Hillary Clinton dhe për sekrete...
Fox News, Raport special: Padia ndaj Fondacionit “Clinton” do të bëhet edhe sikur Hillary të fitojë
  New York City/ Në një raport special të monitoruesit televiziv, Bret Baier të Fox News, të publikuar ditën e Mërkurë, thuhet se sipas nj...
Gazeta Blic e Beogradit zbulon projektin e përbashkët Vuçiç- Rama
Gazeta e vjetër beogradase “Blic”, përmes një shkrimi të saj, ka zbuluar planin e “miqësisë së afërt” mes kryeministrit serb Vuçiç dhe kryeministr...
Presidenti Obama përqeshet nga e bija, Sasha, në Snapchat
  Presidenti Barack Obama ka zbuluar se vajza e tij më e vogël e ka tallur këto ditë përmes Snapchat. Lideri amerikan tha se Sasha e ka...
Gazetarja e parë në historinë tonë politike që do të dëgjohet në Kuvend
Komisioni Parlamentar i Medias ka vendosur sot që gazetarja Alida Tota të dëgjohet në një seancë speciale. Aida Tota ishte drejtore e redaksisë...
Faqja 36 prej 38« E para...102030...3435363738