(FOTO: Presidenti Trump dhe kancelarja Merkel sot në Shtëpinë e Bardhë)/

Kancelarja gjermane Angela Merkel arriti të premten për vizitë në Uashington, ku për herë të parë takohet me presidentin e ri amerikan Donald Trump.

Merkel në Shtëpinë e Bardhë e priti Trump. Dy liderët pasi shtrënguan duart dhe pozuan me buzëqeshje për kamera, janë drejtuar në kabinetin oval,- transmeton AFP.

/Veritas.com.al/