Kate Upton provoi të modelojë në një veprim të rrezikshëm, ndërsa rrëshqiti nga shkëmbi dhe ra në det gjatë fotografimeve të fundit.

25 vjeçarja, e cila po modelon për ilustrimin e ‘Sports’ në Aruba këtë javë, po pozonte ‘topless’ me një veshje tyli mbi shkëmb kur ndodhi katastrofa.

Në sprovën për ta mbajtur me modesti në duar të saj, modelja humbi kontrollin dhe ra nga shkëmbi në valët që përplaseshin.

Sapo rrëshqiti poshtë, duke zbuluar të pasmet e saj, fotografët provuan që ta fotografonin në këtë çast.

Por kjo nuk ishte mjaft, dhe Upton u përplas në ujë, teksa flokët i fluturonin. Por megjithatë ajo doli e pa plagosur.

Duke e ditur çfarë sporti ishte, Kate u ngrit menjëherë nga ujë duke buzëqeshur dhe duke qeshur, ndërsa anëtarët e ekipit të saj të shqetësuar kuptuan se ajo ishte OK.

Veritas.com.al/

 Kate Upton was seen striking a pose in Aruba on a rock

 She suddenly lost her balance and fell towards the sea

 Kate later slipped into a very sexy black underwear set