Edhe sot do të dominojë mot i kthjellët dhe me diell. Pasdite në zonat malore do të ketë vranësira kalimtare.

Në juglindje të vendit prite edhe ndonjë shi i shkurtër dhe i izoluar.

Pasdite përsëri do të ketë mot të kthjellët, sidomos në bregdet dhe në zonat e ulëta lindore.

Temperaturat e ajrit sjellin një rritje të lehtë, më e ndjeshme gjatë orëve të mëngjesit ndërsa maksimumi në rang vendi do të ngjitet në 37ºC.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi prej 22 km/h nga drejtimi veriperëndimor ndërsa në brigjet detare dallgëzimi mbetet i ulët.

Veritas.com.al/