Fëmija është gjetur në det; ai  u transportua me urgjencë në spitalin e qytetit, por mjekët konstatuan se kishte ndërruar jetë.

Hetimet kanë nisur nga Autoriteti Qendror i Portit të Rodosit dhe policia për të zbardhur shkaqet dhe rrethanet në të cilat mund të ketë ndodhur ngjarja.

Media greke shkruan se pritet një përgjigje nga spitali lidhur me shkakun e vdekjes së të miturit.

Veritas.com.al/