Media kroate ka shpërndarë lajmin se një makinë është parë të hyjë në krah të kundërt në autostradën Karlovivaci- Novigrad, A1. Makina me targa AA 357 GI tek lëvizte me shpejtësi të madhe, është përplasur në ndarësen e trafikut dhe është përfshirë menjëherë nga flakët.

Shoferi i saj, ende i paidentifikuar, ka humbur njërën këmbë dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Veritas.com.al