Theresa May kundërshton referendumin e dytë të Skocisë para Brexit-it
(FOTO: May dhe Sturgeon e Skocisë)/ Kryeministre e Britanisë, Theresa May të enjten hodhi poshtë thirrjet për  referendum mbi pavarësinë e Skoc...
Mbretëresha Elizabeta e Dytë i thotë ‘Po!’ daljes së Britanisë nga BE
Mbretëresha Elizabeta II, zyrtarisht, të enjten lejoi kryeministren Theresa May që të fillojë bisedimet për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashki...
Sot zgjedhjet parlamentare në Holandë, çelësi i Europës për pastaj.
( FOTO: Geert Wilders, majtas, dhe kryeministri Mark Rutte dolën "kokë më kokë" gjatë debatit televiziv)/ Votuesit po shkojnë në qendrat e voti...
Kreu i Komisionit të jashtëm në PE: Të mbështetet protesta e PD në Shqipëri! VIDEO
Kreu i komisionit për punët e jashtme në PE, David McAllister i kërkon BE-së t’i kushtojë vëmendje përkeqësimit të situatës politike në disa vende...
Samiti i BE mes konfliktesh. Polonia akuzon presidentin e Francës për shantazh
(FOTO: Kryeministre e Polonisë, Beata Szydlo, shpreh frikë të qëndrojë pas dy shpejtësive)/ Kryeministre e Polonisë,  Beata Szydlo ka akuzuar p...
Tusk rizgjidhet president i KiE pavarësisht nga kundërshtimi i co-patriotëve polak.
(FOTO: Donald Tusk dhe Jean Claude Junker)/ Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk fitoi në raundin e dytë të Enjten pavarësisht frikës s...
BE duhet t’i japë përgjigje Britanisë mbi Brexit brenda 48 orëve mbi Artikullin 50.
Bashkimi Europian (BE) do të ketë vetëm 48 orë për të dhënë përgjigje mbi planet e tij ndaj negociatave me Brexit pasi Mbretëria e Bashkuar zyrtar...
BE tallet me shqiptarët: “Vilën e Vlahutin e blemë katërfish me qëllim që ambasadoresha të mos rrezikohet nga tërmeti në Tiranë”.
  -Vila është zgjedhur në një kodër të pjerrët. Në këtë mënyrë është më pak e ekspozuar nga rreziku i tërmeteve, sipas BE- Brukseli ka dhën...
Gjysmëdita me zonjën Mogherini: Erdhi, takoi qeverinë, nuk deshi opozitën, mbrojti vilën dhe do të shkojë
Nga Veritas.com.al/ Përfaqësuese e lartë e Politikës së Jashtme  të BE, zonja Federica Mogherini, zbriti mbasdite në Rinas që nga Beogradi ku m...
Parlamenti Europian kërkon që të bllokohet hyrja e amerikanëve pa viza në BE
Anëtarët e Parlamentit Europian kanë kërkuar që të bllokohet mundësia për lëvizjen pa viza për qytetarët e Shteteve të Bashkuara, sepse Washington...
Faqja 9 prej 10« E para...678910