Merkel thotë jam ‘shumë mirë’ pavarësisht nga dridhja e tretë. Mund ta zëvendësojë zëvendës- kancelari.
AFP Berlin (AFP) - Kancelarja gjermane Angela Merkel ka insistuar se ajo ishte "shumë mirë", pavarësisht se kishte vuajtur herën e tretë të dri...
Austri e Sllovaki- mbështetje për hapjen e negociatave në tetor; Suedia vlerëson zgjedhjet e 30 qershorit
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, gjatë Takimit Informal të Ministrave të Jashtëm të OSBE-së në Sllovaki, ka marrë mb...
Ambasadori i Austrisë i shkruan Voltana Ademit: ‘Viti 2019 nuk është 1913!’
Ambasadori austriak Johan Sattler në një postim në Tëitter i ka kthyer përgjigje kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademit e cila kërkoi dje që b...
Kancelarja Merkel mbështet hapjen e negociatave të BE me Shqipërinë
Kancelarja jermane Angela Merkel mbështet mundësinë e çeljes së negociatave në muajin tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në konferen...
Mogherini: Do të ishte gabim i madh sikur në tetor të mos hapeshin negociatat me Shqipërinë.
‘Gabim i madh’ e konsideron Federica Mogherini, shefe e BE-së për Politikën e Jashtme, nëse Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nuk i hapen në tet...
Jean Claude Juncker nuk e do këtë pasardhëse të tij
Presidenti në largim i Këshillit të Europës është atkuar me zonjën Ursula Fon der Lajen, e cila mund të vijë në këmbët e tij/ Takimi i ngrohtë mes...
Çfarë pritet nga Samiti i Ballkanit mbajtur në Poloni?
Kryeministri Rama që po merr pjesë në Samitin e BE për Ballkanin ka folur që nga Polonia. Në një konferencë me gazetarët, kreu i qeverisë shqip...
Një gazetar italian zgjidhet president i Parlamentit Evropian
  (David Sassoli: "Imagjinoni  Paris, Madrid, Berlin dhe Rome larg Londrës, sa e dhimbshme!)/ Ish gazetari italian, David-Maria Sassoli...
KE rrëzoi Holandën, Rama: Ja dhe vizat s’u rikthyen, qameti s’ndodhi
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Komisionit Europian për të rrëzuar kërkesën e Holadës për rikthimin e vizave për shqiptarët. Kreu...
KE refuzon idenë për rikthimin e vizave për shqiptarët, reagon qeveria holandeze
Sot, Komisioni Europian i dha Holandës përgjigje negative për rikthimin e vizave për shtetasit shqiptarë. Në lidhje më këtë vendim, ka reaguar qev...
Faqja 22 prej 87« E para...10...2021222324...304050...E fundit »