Debati televiziv vazhdon LIVE: Franca, i vetmi vend evropian që nuk e ka frenuar kurrë papunësinë.
  Kur debati fokusohet në tematikën e papunësisë, Emmanuel Macron shpalos programin e tij. "Problemi i Francës çprej 30 vitesh, është s...
FRANCË: Zgjedhjet Presidenciale. Dueli televiziv çast pas çasti. Marine Le Pen kërkon K.-O.
"Macron është kandidat i globalizimit, i grabitjes ekonomike, i vobekjes së Francës. Unë jam kandidatja e popullit", sulmon ajo. Le Pen tenton ...
Brigitte Bardot: “Mos votoni për Macron! Në sytë e tij të ftohtë e të çeliktë shikoni mungesën e empatisë!”
Nga: Victoria Friedman/ Ikona e filmit francez Brigitte Bardot iu ka bërë thirrje ndjekësve të saj që të mos votojnë për Emmanuel Macron në zgj...
Macron dhe Le Pen do të ballafaqohen sot në debatin vendimtar televiziv për Presidencën e Francës
Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen po përgatiten për debatin një për një të Televizionin Francez për presidencialet e Francës. Të dy ndodhen në bet...
Kryeministri çek, Sobotka jep dorëheqjen pas përplasjes me Ministrin e Financave
Kryeministri Çek, Bohuslav Sobotka njoftoi të Martën, se mund të dorëzonte dorëheqjen, sigurisht me gjithë kabinetin e tij- pas përplasjes me mini...
Brexit: Theresa May thotë se do ta ketë ‘tmerrësisht të vëshirë’ me Junker
Theresa May thotë se do të jetë ‘një grua tmerrësisht në vështirësi’ kundër presidentit të Komisionit Europian , Jean-Claude Juncker gjatë bisedimeve ...
Blair kundër Brexit dhe Marine Le Pen: ‘Jam gati t’i bëj duart pis përsëri’- tha ai.
Ish kryeministri britanik,Tony Blair ka vlerësuar kandidatin për president në Francë, Emmanuel Macron, duke thënë se zgjedhja e tij në presidencë ...
Zgjedhjet në Francë: Le Pen dhe Macron ndeshen në prag të balotazhit
Të dy rivalët e garës presidenciale në Francë kanë hedhur në treg akuza ndaj njëri tjetrit në fillim të javës së fundit të garës. Kandidatja e ...
Francë/ Macron ndjek Le Pen: Në qoftë se BE nuk reformohet, do të përballet me ‘Frexit’
Kandidati favorit në zgjedhjet presidenciale të Francës, Emannuel Macron ka thënë për BBC se BE duhet të reformohet ose të përballohet me perspekt...
Francë: Përpara debatit të ‘egër’, krahasimi i finalistëve LE PEN – MACRON
Shkruan Le Point/ Dueli Marine Le Pen - Emmanuel Macron është shumë i egër, përpara debatit të javës së ardhëshme. Emmanuel Macron ka vendos...
Faqja 25 prej 37« E para...1020...2324252627...30...E fundit »