Europa mban frymën para referendumit në Catalonia. Reagojnë liderët separatistë
Në gjithë Europën, popujt po vështrojnë nga referendumi për pavarësi në rajonin spanoll të  Catalonia, që është planifikuar të mbahet nesër, e Die...
Nga Schulz tek Hollande: Partitë e majta janë shembur përdhe
Nga: Il Giornale/ Edhe zotat (e vetëshpallur) rrëzohen. Nuk flasim vetëm për udhëheqës politikë, por edhe për partitë e tyre. Progresiste, n...
Polonia ngjall kërkesën për reparacionet e Luftës së Dytë me Gjermaninë.
Kryeministrja e Polonisë tha se qeveria e saj ka ndërmend të ngrejë çështjen e reparacioneve për dëmet në Luftën e Dytë Botërore, amdej edhe sikur...
BE në panik pas humbjes në Berlin
*Pierre Moscovici, përgjegjës për euron në KE: Futja e AfD-së në Bundestag është një "shok" i vërtetë. *Orban i Hungarisë uron forcat politike anti...
Nacionalistët gjerman të AfD zotohen se do të luftojnë “invadimin e të huajve”.
Partia e krahut të djathtë, Nacionaliste ‘Alternativa për Gjermaninë’, (AfD)  është zotuar se do të luftojë “ një invadim nga të huajt” drejt vend...
Merkel fiton, por më e dobët se kurrë që nga Lufta e Dytë. Çfarë do të thotë kjo fitore ‘e uritur’?
Kancelare Gjermane, Angela Merkel, është rizgjedhur për të katërtën herë ndërsa nacionalistët kanë ngritur dallgën historike në zgjedhjet federale...
UPDATED/Zgjedhjet në Gjermani: Merkel fiton mandatin e katërt.
Kancelarja Gjermane , Angela Merkel është rizgjdhur për mandatin e katërt në zgjedhjet federale, sipas sondazheve. Aleanca e saj CDU/CSU ka fit...
Voton Gjermania: Populistët e djathtë mund të dalin të tretët
Më shumë se 61 milionë qytetarë votojnë këtë të dielë (24.09) në Gjermani për Bundestagun e ri. Sondazhet nxjerrin kryesuese Angela Merkelin, por ...
Fjalimi në Firence i kthehet ‘shpullë fytyrës’ Theresa May, shkruan media gjermane.
Duke cituar 'pasigurinë' rreth Brexit, kompania e këkrimit dhe vlerësimit të krditit Moody's ka reduktuar vlerat e kreditit Birtanik vetëm pak orë...
Nesër zgjedhjet në Gjermani. Merkel piu kafen e mbylljes së fushatës.
Kancelarja Gjermane, Angela Merkel, rrufiti kafen e fundit të fushatës elektorale me punëtorët në Berlin, dhe iu bëri thirrje që të ruajnë momenti...
Faqja 25 prej 42« E para...1020...2324252627...3040...E fundit »