Stabiliteti financiar i BE, në rrezik. Franca paralajmëron Italinë kundër ndarjes së komunitetit të BE.
( FOTO: Bruno Le Maire, ministër i Ekonomisë, Francë)/ Stabiliteti i eurozonës do të jetë në  dorën e populistëve me qeverinë e tyre të re në I...
BE lëviz për të bllokuar sanksionet e SHBA kundër Iranit
Komisioni Europian ka zbuluar planet e tij për përdorimin e një sërë masave ligjore që do të bllokojnë sanksionet e Shteteve të Bashkuara kundër k...
Macron nga Sofja: BE nuk ka akoma vend për vendet e Ballkanit
( FOTO: Nga takimet e samitit në Sofje, sot. Zoti Macro në mes)/ Presidenti i Francës Emmanuel Macron vazhdon të ketë qëndrimin e tij të palëku...
Tusk i BE i shpall luftë administratës së Trump: “Me miq si ai, më mirë të kemi armiq”. Sulmi u pëlqye nga Kina dhe Rusia
Që nga samiti i BE në Bullgari, ku merr pjesë edhe delegacioni shqiptar i PD, Donald Tusk i ka shpallur luftë administratës së Shteteve të Bashkua...
Majtistë dhe djathtistë në Itali, bëhen gati për qeverinë që do të kundërshtojë BE-në
Dy partitë populiste në Itali do të përpiqen të arrijnë një marrëveshje për formimin e qeverisë pas në draftin që kanë zbuluar mediat, shfaqen pla...
Fondacioni i Soros heq dorë nga Hungaria.
Fondacioni i drejtuar nga miliarderi hungaro- amerikan, George Soros tha sot, e Marte, se po mbyll operacionet e tij në Hungari dhe po zhvendoset ...
Parlamenti i Hungarisë zgjedh Kryeministër Viktor Orban për mandatin e katërt
BUDAPEST, Hungari (AP) — Parlamenti Hungarez zgjodhi të Enjten kryeministrin Viktor Orban për mandat të tij të katërt; deri tani i treti si mandat...
Macron nuk e pranon se krimi në Europë vjen nga emigracioni masiv, edhe pse njeh “pasigurinë”.
Krimet e dhunës, sulmet terroriste dhe epidemia e ngacmimeve seksuale në Europë janë “jo të lidhur” me emigracionin masiv, ka thënë Emmanuel Macro...
SAJID JAVID/ Djali i një fatorino autobusi në Pakistan bëhet ministër i Brendshëm i Britanisë.
Said Javid, 48 vjeç, që sot është Sekretar i Brendshëm në qeverinë e zonjës May pas dorëheqjes shokuese të Amber Rudd natën e kaluar. Sajid s bëhe...
Andrea Nahles gruaja e parë në krye të partisë gjatë historisë 153 vjeçare të SPD
-Dy pika 'historike' shëohen në jetën e SPD Gjermane: Rezultati më i dobët dhe një grua në krye të Partisë- Andrea Nahles është femra e parë që...
Faqja 34 prej 64« E para...1020...3233343536...405060...E fundit »