Itali: Gentiloni shpall qeverinë e tij – të shumtë ministrat e trashëguar
  Kryeministri italian, Paolo Gentiloni, shpalli të hënën në mbrëmje përbërjen e qeverisë së tij, që riciklon shumë ministra, ndër të cilë...
Italia akoma pa Qeveri pas dorëheqjes së Renzit
Bisedimet për krijimin e një qeverie të re në Itali hynë në një fazë shumë serioze, sot, e Shtunë, pasi është ngritur vala e frikës se ndonjë ngja...
Itali: Buxheti u miratua, Renzi jep dorëheqjen në orën 19:00
(FOTO: Matteo Renzi sot duke hyrë nè sallën e Parlamentit) Kreu i qeverisë italiane, Matteo Renzi, pas dështimit të referendumit të së dielës, ...
Heroina liberale Merkel, propozon ndalimin e burkës, përpjekje për t’u kthyer në baza konservatore
  Kancelarja gjermane Angela Merkel ka lajmëruar se beson fuqishëm se vello islamike, ose burka, nuk ka pse mbahet në vendin e saj dhe duhet t...
Francë: Pushteti i kalon Cazaneuve-ës, “mik”-ut dhe “vëlla”-it të Valls-it
(FOTO: Bernard Cazeneuve, që sot kryeministër i Francës) Bernard Cazeneuve është zyrtarisht që nga ora 16:00 e kësaj të marte kryeministri i Fr...
Manuel Valls- kandidat për president, jep dorëheqjen të martën nga posti i kryeministrit
(FOTO: Manuel Valls, kandidat pë presidnet në Francë) Manuel Valls nisi zyrtarisht të hënën garën për në Élysée. "Kandidatura ime është ajo e p...
Francë: Manuel Valls shpall kandidaturën për president këtë të hënë. Po presim, akoma e hënë është
(FOTO: Manuel Valls, flamuri i Francës në sfond) -Nuk dihet, e François Hollande-it apo e Manuel Valls, është tehu ose doreza e thikës që ka ça...
Kryeministri italian Matteo Renzi jep dorëheqjen pas humbjes në referendum
(FOTO: Manifestime popullore pas mesnate në Iali në entuziazë Kryeministri Italian, Matteo Renzi ka dhënë dorëheqjen pasi ka pësuar humbje të t...
Sot mund të vendoset fati i BE. Hapen votimet në Austri dhe Itali, vota kundër Establishmentit
(FOTO: Matteo Renzi i Italisë dhe Norbert Hofer i Austrisë) Sot në mëngjes u hapen qendrat e votimit për turin e dytë të zgjedhjeve presidencia...
Hollande tërhiqet, Valls përshëndet “zgjedhjen prej burri shteti”
  François Hollande njoftoi të enjten në një dalje të drejtëpërdrejtë nga pallati Elysée se nuk do të rikandidojë për president. Në një fja...
Faqja 34 prej 39« E para...1020...3233343536...E fundit »