Geert Wilders: Çfarëdo që të ndodhë në vitin 2017, xhindet dolën nga shishja.
(FOTO: Geert Wilders, kryetar i PVV, kryeministri i pritshëm në Holandë)/ Geert Wilders, që pritet të jetë kryeministri i ardhëm i Holandës ka ...
Evropa e moshuar ka nevojë për lëvizje migratore, thotë Mogherini e BE.
(FOTO: Frederica Mogherini)/ Me një popullsi në plakje, Evropa ka nevojë për emigrim dhe e vetmja rrugë për të zgjidhur krizën e migrimit është...
9 nga 10 radikalët e majtë të Berlinit ende jetojnë me prindërit, dhe nuk kanë një të dashur.
Ndërkohë që numri i incidenteve ekstremiste të të majtëve rritet, agjencia e inteligjencës së shtetit Gjerman ka nxjerrë një relacion mbi ekstremi...
Polonia e do Britaninë mike të mirë jashtë BE: Kaczynski
(FOTO: Beata Szydło- kryeministre e Polonisë dhe Theresa May, kryeministre e Britanisë)/ Njeriu në krye të Partisë së Drejtësisë dhe Ligjit dës...
Rumani: Qeveria Përballet me Votë Mosbesimi.
Qeveria e majtë e moderuar e Rumanisë po përballet me votat e mosbesimit si rrjedhojë e masave të marra nga shteti për të dekriminalizuar dhe pakë...
Marine Le Pen adopton sloganin ‘France First’ kundër Globalizmit Financiar dhe Islamizmit
Marine Le Pen, kandidate presidenciale e Frontit Nacional të Francës ka premtuar të vendosë “France first”, për të goditur “globalizmin financiar”...
Rritet shumica e Britanikëve që mbështesin Brexit-in: Pollet.
(FOTO: Theresa MAy, kryeministre e Britanisë)/ Shumica e Britanikëve miratojnë qëndrimin  e qeverisë për largimin nga Bashkimi Evropian- rezult...
Dhoma e Lordëve mund të shtyjë Brexit-in edhe një vit .
(FOTO: Në Dhomën e Lordëve)/  Kolegët e Dhomës së Lordëve mund ta vonojnë daljen e  Mbretërisë së Bashkuar nga BE edhe një vit tjetër, duke kun...
Le Pen: ‘Jemi në udhëkryq. Këto zgjedhje janë një zgjedhje për Qytetërimin’.
  (FOTO: Marine Le Pen, kandidate per Presidente e Francës)/ Kandidatja për President në Francë, Marine Le Pen, gjatë një fjalimi para ...
Europa të ndahet në dy pjesë (shpejtësi)- propozon Merkel
(FOTO: Merkel në samitin në Malta)/ Kancelarja gjermane Angela Merkel,  gjatë samitit që po zhvillohet në Malta tha se BU, për të mbijetuar, du...
Faqja 59 prej 67« E para...102030...5758596061...E fundit »