Spanja, nën presionin e Katalonjës, nuk njeh shtetin e Kosovës/ Veçernje Novosti.
Siç shkruan Veçernje Novosti e Serbisë, Madridi nuk heq dorë nga qëndrimi i saj se Kosova po ‘bllokon euro-integrimin’. Spanja ka deklaruar se mun...
Populistët pro- Sovranitet, në rrugën drejt dominimit të BE në zgjedhjet 2018.
Pas fitores së presidentit kundër emigracionit masiv të Çekisë, Miloš Zeman në fundjavën e kaluar, duket se edhe tre të tjerë në zgjedhjet që po a...
Presidencialet në Çeki: Zeman, anti- emigracion, mund Drahos; fiton mandatin e dytë.
Presidenti Çek, Milos Zeman ka fituar mandatin e dytë pas një rezultati të ngushtë kundër rivalit Jiri Drahos. Zoti Zeman, i cili kundërshton m...
Franca nuk do të njohë shtetin e Palestinës: Macron në përgjigje të lëvizjes së Trump.
Presidenti Francez Emmanuel Macron tha të Mërkurën se ai nuk do ta njohë shtetin e Palestinës si një shtet i pavarur. Kjo erdhi si një reagim i de...
Rikthimi i Berluskonit? “Kavalieri’ i merr dorën Brukselit.
Ish-kryeministri dhe lideri i Forza Italia-s, Silvio Berluskoni, vizitoi Brukselin me sytë nga një rikthim i mundshëm politik pas zgjedhjeve të pë...
Salvini, favorit në zgjedhjet e Italisë, ia përplas Brukselit: “The EU Can Go F*ck Itself”
Populisti Italian Matteo Salvini, favorit për të fituar zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme, ka thënë se Bashkimi Europian “mund të go f*ck itsel...
Parlamenti Çek i heq imunitetin kryeministrit Babis për akuzën e mashtrimit.
Dhoma e Ulët e parlamentit ka votuar që të lejojë prokurorinë për hetimin e kryeministrit Andrej Babis pas kallëzimeve mbi mashtrimet me subvencio...
Emigrantët nga vendet Islamike kanë qëndrim mesjetar ndaj hebrenjve, grave, të pafeve dhe personave gay/ Studimi.
Një vështrim akademik mbi azil- kërkuesit në Graz, Austri, ka zbuluar fetarinë në rritje dhe një sjellje për të ardhur keq ndaj Hebrenjve, ndaj nj...
Europa nuk është në Bruksel…Ne nuk do ta lejojmë Brukselin të na thotë cilët jemi”. /Orbán.
Duke folur për të përjavshmen gjermane ‘ Welt am Sonntag’, kryeministri i Hungarisë, zoti Orbán ha se Europa dhe BE nuk janë e njëjta gjë. Europa ...
Zgjedhjet në Çeki: Milos Zeman, kandidat kundër emigracionit masiv, fiton raundin e parë. VIDEO
Presidenti Çek, Milos Zeman thotë se është i gatshëm të debatojë dhe të sfidojë Jiri Drahos para raudnit të dytë që mbahet pas dy javësh për zgjed...
Faqja 59 prej 84« E para...102030...5758596061...7080...E fundit »