Çfarë tha Putin në urimin për Trump?! VIDEO
Sipas  amerikanes  “Liberty Writers News”, Putin ka thënë se Hillary kërkonte të shkaktonte Luftë Botërore. Pas kësaj ai thotë “Zoti e bekoftë Tru...
Vërtiten në avullin e luksit, por nuk tregojnë ku është sauna.
  (FOTO: Një ambient në zyrën e Kryeministrit)/ Nga Laert Skiro/ Sigurisht, gjithë kjo që po thuhet, nuk është pa gjë. Mund të jetë ...
Çdo Eskobar këtu është më i varfër se karrocieri i lagjes. VIDEO
(FOTO: Klement Balili dhe Hotel Quaranta Santa në sfond) Nga Leart Skiro/ Si ka mundësi që të ndodhë kështu? Edhe prokurorët u mahnitën sot ...
Rreziku terrorist mbi ambasadën e Rusisë dhe “faktori i tretë” në Tiranë/ VIDEO
(FOTO: Selia e ambasadës së Rusisë në Tiranë)   Nga: Leart Skiro/ Ambasada e Rusisë në Tiranë ndodhet nën masa të rrepta sigurie. Pa...
Rritet presioni mbi Merkelin pas atentatit të Berlinit
(Foto: Kancelarja Angela Merkel bën një deklaratë për shtyp në Berlin, në 20 dhjetor 2016) Drama e tregut të Krishtlindjeve të Berlinit rreziko...
Ambasadsori Lu nis të marrë kthesës; a bën punë më kjo gjë?!
(FOTO: Ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu) /Veritas.com.al/ Ambasadori i Shteteve të Bashkuara Donal Lu është bërë i pabesueshëm për pub...
Sot- Dita e Maleve; është e Dielë, është diell, dhe… lartësi.
Frrok Çupi/ Sot, 11 Dhjetori është shenjuar botërisht si Dita e Maleve. Malet janë bukuria e rrallë e natyrës. Pa malet çfarë do të ishte bo...
Në Tiranë takohen dy kryeministra, të dy cinikë ndaj BE
  (FOTO: Beata Szydlo, kryeministre e Polonisë) Sot, në Tiranë, zonja Beata Szydlo i bëri një vizitë homologut të saj shqiptar, Edi Ram...
Kohë depresioni, po rrënohet shoqëria
  Nga Leart Skiro/ Veritas/ Tani e mbrapa na duhet të flasim një dekadë,... ose një shekull se çfarë ka ndodhur në 48 orë. 48 orët janë...
Në Ballkan grinden tre shtete anëtare të NATO-s
Nga: L. Skiroi/ Veritas/ Në kulmin e lavdërimeve, të vet-lavdërimeve dhe qortimeve të forta mbi NATO-në në botë, vjen një “luftë” mes anëtarëve...
Faqja 17 prej 22« E para...10...1516171819...E fundit »