Pas pak, takimi Basha- Yee. Pse format i ri dhe pse ‘paralajmërimi’?
Nga L. Skiro/ Pas disa minuta do të nisë takimi i kryetarit të Opozitës, Lulzim Basha, dhe diplomatit amerikan, Brian Yee, i përfolur si ‘zgjid...
Manjani, i vetmi që sot mbrojti Republikën
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka thënë në një bisedë televizive se është kundër letrës së eurokomisionerit Johannes Hahn për krizën polit...
Pse kërkon zgjedhje pa opozitën, zoti Hahn?
Nga: L. Skiroi/ Avokati i njohur dhe aktivisti i Lëvizjes kundër Mafies Soros, zoti Altin Goxhaj, demonstroi sot të vërtetat e pathëna pse komi...
Ambasada e SHBA në Tiranë dëshmon publikisht mbi vizitën e kongresmenëve
Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë detaje në lidhje me vizitën e Kongresmenëve amerikanë në vendin tonë, gjatë ditës së djeshme. Anëtarët e ...
Deputeti i PS kalon në radhët e PD
Pasi deklaroi se partia që ai drejtonte nuk do të hynte në zgjedhjet e 18 qershorit dhe se do të shkëputej nga socialistët, Eduart Ndocaj ka bërë ...
Ç’do të japë takimi Basha- Rama në prani të presidentit Nishani? Ka nisur në ora 10:00
(FOTO: Ky është takimi)/ Atmosfera në të cilën po mbahet takimi i iniciuar nga disa palë evropiane bisedimesh, dhe nën përgjegjësinë e Presiden...
Protesta: ‘48 ditë deri në shpalljen e luftës totale!’
Lulzim Basha, kryetar i PD/ Sot që nga Çadra e Protestës për zgjedhje të lira, zoti Basha i është përgjigjur kryetarit të qeverisë, Rama, se ‘o...
Demokracia dëbohet nga shpirti i shtetit
Frrok Çupi/ Që në mëngjes, zoti Ilir Meta, që dje u votua në Kuvend si President i Republikës, ka shpallur nismën e tij për të “negociuar” me O...
Edi Rama një demagog i lindur dhe i rritur si anarshist!
Nga Nard Ndoka/ Rama vazhdon te tallet me fatkeqesinë e qytetarve shqiptarë! Ditën e protestes urdheron spitalet e rretheve të nisin ambulan...
I dërguari i Merkel “goditje për Bashën”. Një majtist në oborrin e “djathtë”- fenomen i kohës
Nga: Veritas.com.al/ Mediat shqiptare sot kanë transmetuar më brohoritje të madhe se Ministri i Jashtëm Gjerman, Sigmar Gabriel, ka qenë i prer...
Faqja 17 prej 26« E para...10...1516171819...E fundit »