Ilir Meta merr haraçin e sfidës kundër Ramës.
Nga. L. Skiro/ Anti- Metisti Tahiri largohet, por zëvendësohet me një anti- Metist më të vjetër. I vjetër jo vetëm në moshë, por Fatmir Xhafa- ...
Papritur ambasadori Lu bëhet i parrezikshëm.
Nga Laert Skiro/ Ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donald Lu, i ka lënë në shtëpi prangat dhe kërcënimet që mbante për opozitën. Sot zoti ...
Jemi në vitin ’46: 19 katolikë të Veriut- në pranga brenda orës.
  Frrok Çupi/ Këta veçohen se “nuk janë si të gjithë”, edhe pse të gjithë pranojnë vetë se janë si njëri- tjetri, me të njëjtin hall, me të...
Nuk bëhet kjo punë me goma te vogla, por me revolucion kundër mekanizmit kriminal shtetëror.
Nga: Nard Ndoka/ TVSH, Televizori Publik Shqiptar, më shumë liri dhe profesionalizëm, me 20 Shkurt 1991, se sa sot me 20 Shkurt 2017, në një si...
Katër stade në ditën e pestë të protestës.
  Frrok Çupi/ Sot në ditën e pestë të protestës janë shënuar katër “milestone”. Sigurisht, nuk është si në ditën e parë ku shpërtheu në she...
Basha nis të aplikojë fjalorin e Donald Trump.
Frrok Çupi/ Sa shumë pyetje janë bërë deri tani se “çfarë po ndodh?” me protestën popullore të drejtuar nga Opozita me motivin “zgjedhje të lir...
Qoftet e qeverisë, Internacionalja Komuniste dhe çadra e protestës.
  Frrok Çupi/ Qeveria dhe bashkia e Tiranës, përkatësisht “kapot” e tyre, kanë krijuar një tjetër “teatër” sot lidhur me tentativën ku të g...
Rama është kapur mat, po e mbyll me turp.
  Nga Nard Ndoka/ Rama është kapur mat, LSI në befasi! Basha e Opozita ngjiten, kauza triumfon! Situate konfuze, shi, natë, protestë, gr...
Për protestën e 18 Shkurtit: Nuk do të kuptoja nëse dikush nuk del në shesh!.
  Andis Harasani/ Është gjithnjë lajm i mire kur dëgjon për proteste te opozitës. Kushdo qeveri, dhe ajo me e mira, ka nevoje për opozi...
Takimi Meta- Lu; për herë të parë dy fjalë pas takimit. Të paktën publiku gënjehet në mënyrë të hapët. VIDEO
Nga L. Skiro/ Sot në mesditë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donald Lu, është parë nga gazetarët duke hyrë në zyrën e kryetarit të Kuvendi...
Faqja 19 prej 26« E para...10...1718192021...E fundit »