Riintegrimi i emigrantëve të kthyer, Klosi: do t’ju ofrojmë dhe arsim profesional
Çdo emigrant  shqiptar që kthehet do të ketë mundësi të riintegrohet në vendin tij duke iu ofruar edhe zanat apo arsim profesional. Blendi Kosi...
Ja kush jane bleresit me te medhenj te bonove te thesarit
Bankat private jane bleresit me te medhenj te bonove te thesarit. Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur dje Ankandin e Bonove të Thesarit ...
Dështon atentati me eksploziv ndaj biznesmenit fierak Nuredin Suli
  Një sasi eksplozivi ra nga një makinë që gjendej në parkingun e një qendre tregtare, sapo ajo u largua. Pakoja bombë e lidhur me një cel...
Maskat rishfaqen ne Fushe-Kruje
Dy persona të armatosur dhe të maskuar i kanë vënë flakën një kamioni në Fushë – Krujë. Ata i kanë dalë përpara mjetit dhe i kanë bërë shenjë drej...
Flet babi i vajzes se vrare ne Britani
Babai i vajzës shqiptare të vrarë në Londër disa ditë më parë, ka thyer heshtjen në këto ditë zie për të duke zbardhur ngjarjen e ndodhur atje. Ku...
Greqia bllokon doganen e Kapshtices
Me anë të një njoftimi që është përcjellë në çastet e fundit është raportuar se do të bllokohet sërish dogana e Kapshticës dhe shkak është bërë gr...
Ekstremisti grek, Aleksandros Kahrimanis vjen në Shqipëri
Këto ditë po bën një vizitë në Shqipëri Guvernatori i Epirit, Aleksandros Kahrimanis i cili është vlleh grekfolës.Kahrimanis njihet si antishqiptar i ...
Cfare eshte Virusi Zika
Virusi Zika eshte kthyer ne tmerrin e nenave te reja, pas lajmit se ky virus ka ne fokus bebet e sapolindura ka paralajmeruar qe cdo nene te marri...
Pas Ramës, edhe Meta planifikon dy vizita jashtë shtetit
Sapo u njoftua zyrtarisht një vizitë e kryeministrit Rama në Republikën Popullore të Kinës, menjeherë numri dy i shtetit, kryetar i Kuvendit, Ilir Met...
Për krimin do të ndryshohet kushtetuta. Por a do të ndryshojë krimi?
Opozita dhe mazhoanca kanë rénë dakord për ligjin e dekriminalizimit, dhe së shpejti do të nisin konsultat me ekspertët për të bërë ndryshimet në kush...
Faqja 47 prej 48« E para...102030...4445464748