AfD: Gjermania dhe BE duhet të ndjekin shembullin e Trumpit në ndalimin e Antifa-s
  CHRIS TOMLINSON 2 Qershor 2020 Një zëdhënës i populistëve Alternativa për Gjermaninë (AfD) i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian dh...
Takim me Bashën për Reformën Zgjedhore? Rama: Do ishte normale.
Kryeministri Edi Rama ka thënë se do ishte normale një takim me Bashën për Reformën Zgjedhore. Rama tha se rregullat e lojës janë çështje të br...
Basha pendohet tre orë pas takimit me ambasadorët: ‘Ashtu ndodhi që bllokuam Reformën, nesër në 17:00…’
Tre orë pasi ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman ishin në zyrën e Lulzim Bashës, ka ardhur edhe një reagim nga opozita për Reform...
Akuza e PD/ Rama: ” Jam në Shqipëri qysh pardje! Për reformën do presim edhe sot pa folur!
Kryeministri Edi Rama ka bërë një reagim në twitter për akuzat e opozitës për udhëtimin e tij në Francë dhe për reformën zgjedhore.  “Kam shk...
Ku ngeci Reforma Zgjedhore/ Ambasadorët e SHBA, BE dhe Britanisë zbresin në selinë e PD.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca dhe ambasadori i Britanisë, Duncan Norman kanë mbë...
Komisioneri për tregtinë në BE, Hogan, po kandidon për shef të OBT-së
  BRUKSEL (Reuters) - Komisioneri Evropian i tregtisë Phil Hogan po mendon ta vendosë emrin e tij si kandidat për të qenë drejtori i përgj...
“Koha të mbani fjalën e dhënë. ”/ Yuri Kim, mesazh politikës pas dështimit të Teformës Zgjedhore.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Yuri Kim ka reaguar pas dështimit të përmbylljes së Reformës Zgjedhore brenda 31 M...
Tryeza për Reformën Zgjedhore/ Dështon marrëveshja diku pranë mesnatës së ditës së shënuar për ‘happy end’!.
Reforma Zgjedhore nuk është arritur që të mbyllet brenda datës së sotme (31 Maj), siç ishte premtuar. Palët politike nuk kanë gjetur rrugën e ...
Orët e fundit, ende nuk ka fund Reforma Zgjedhore. Media thotë se një përfaqësues amerikan po bisedon veçmas me PS dhe PD
Këshilli Politik është mbledhur për të diskutuar çështjet e mbetura pezull të reformës zgjedhore. Ato janë disa dhe nuk është e qartë, nëse do të ...
Kam frikë se do të na duket lule 17 maji
Nga Astrit Patozi Sot është një ditë, që i duhet kushtuar posaçërisht atyre të dyve, meqë vetë e kanë caktuar atë si finale të Komitetit Politi...
Faqja 10 prej 383« E para...89101112...203040...E fundit »