Rama në Sarajevë: ‘BE po bëhet si Ballkani, të krijojmë Shengenin tonë!’
Kryeministri Edi Rama ka qenë sot i ftuar në samitin vjetor të BERZH-it mbajtur në Sarajevë, ku në përfundim të tij ka dhënë një deklaratë për med...
Deputetët e rinj plotësojnë postet drejtuese në Kuvend; Rudina Hajdari- kryetare e Integrimit
Maxhoranca ka zgjedhur sot drejtuesit e Komisioneve Parlamentare që do të drejtohen nga ‘opozita e re”. Gjithashtu është zgjedhur me 92 vota pro e...
OSBE: Kuvendi, me deputetët e rinj, i gjithëfuqishëm për Reformat. ‘Go on!!’
Thomas Greminger, sekretar i Përgjithshëm i OSBE, që nga Tirana ka bërë shenjë miratimi dhe ka thënë në anglisht: “Go on!’(vazhdoni),  duke nënkup...
Demokracia dështon: Erdogan i xhindosur refuzon humbjen, urdhëron Stambollin të votojë sërish
(Foto: OZAN KOSE/AFP/Getty) Nga: BREITBART JERUSALEM ANKARA, Turqi (AP) - Autoriteti më i lartë i zgjedhjeve të Turqisë ka anuluar zgjedhjet...
Mbretëria e Bashkuar, përfundimisht, do të mbajë zgjedhjet evropiane.
Londër (AFP) - Britania do të mbajë zgjedhjet për Parlamentin Europian në fund të muajit pavarësisht se çfarë ndodh në bisedimet në vazhdim me opo...
Ministre Shahini për çështjen ‘Koni’: ‘Presidenti, haptazi në mbështetje të shkelësve të ligjit’
Nga: Besa Shahini, Ministre e Arsimit/ Jam e zhgënjyer me vendimin e Presidentit të Republikës për të refuzuar shkarkimin e rektorit Koni! Për ...
Berisha shikon në horizont ‘marrëveshje PS-PD’, por thotë: “jo, kurrë! Do të shuhet opozita!’
Deklata e ish-liderit të PD: “Ose e përmbysim këtë regjim, ose do shuhet përfundimisht opozita. Marrëveshje me Edi Ramën, nuk ka asnjë burrë që ta...
‘Java e Europës: 92% e shqiptarëve duan që vendi të pranohet në BE, 79% duan Reformën në Drejtësi.
Nga godina e re e Shtëpisë së Europës në Tiranës, Delegacioni BE publikoi një sondazh për “Perceptimin publik të shqiptarëve për Bashkimin Evropia...
Presidenti kthen në detyrë rektorin e Universitetit, Koni, të shkarkuar nga Ministria.
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kundërshtuar vendimin e Ministrisë së Arsimit, Sporteve dhe Rinisë për shkarimin e Mynyr Konit si rektor i Un...
‘Kriza’ politike në Shqipëri nuk është në axhendën e BE; as ndërmjetësimi: Soreca
-Ministri Cakaj thotë se në qershor do të kemi hapjen e negociatave me BE- Ndërmjetësimi për zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri nuk është ...
Faqja 10 prej 236« E para...89101112...203040...E fundit »