Maxhoranca kokë më kokë; burokratët e BE- po kokë më kokë.
Frrok Çupi/ Sipas reporterëve dëshmitarë pranë vilës 31 në Bllok, këtu sapo ka nisur një takim kokë më kokë mes kryetarit të qeverisë, Rama, dh...
Marine Le Pen premton të dalë nga Shengen dhe të rivendosë kontrollin kufitar.
Marine Le Pen është zotuar se Era e anëtarësimit në Bashkimin Europian dhe Shengenin pa kontroll kufijsh do të mbarojë menjëherë në se ajo fiton z...
Lulzim Basha sot theu dy “tabu” : Vettingu- një “komplot” dhe kryeministri “para Drejtësisë” për drogën!
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke folur sot në prani të të pranishmëve në Çadrën e Lirisë, theu “tabunë” e Reformës në Drejtësi. ...
Vettingu i djeshëm në Kuvend ishte “fake”; duhet një seancë tjetër urgjente
Edhe pse partitë qeveritare morën pjesë dje në Kuvend, seanca parlamentare, për krijimin e komitetit Ad-Hock për zbatimin  Vettingut. 78 deputetët...
Presidenti i Hungarisë firmos ligjin që synon mbylljen e Universitetit të Soros
Presidenti i Hungarisë, Janos Ader miratoi të Hënën ligjin e shumë kontestuar që shihet si ligj që ka për synim mbylljen e Universitetit të Soros ...
Sot- seanca e fundit e Kuvendit… Pas seancës LSI largohet nga koalicioni
(FOTO: Arkiv)/ Nga Veritas.com.al/ Ka disa ditë që “llogaritësit e shifrave” dhe analistët e tjerë, bëjnë parashikime se si do të shkojë në ...
Gjykata Kushtetuese: Nuk do të mungojë KLD
Në kushtet kur ligjet mbi aplikimin e Reformës në Drejtësi kanë “mbetur rrugës” për arsye procedurash ligjore dhe parlamentare,  Gjykata Kushtetue...
Zija Çela, shkrimtar, kthehet në bumerang të Çadrës së protestës.
Shkrimtari Zija Çela, i ftuar që të flasë në Cadrës e Lirsë nuk i ka kursyer kritikat edhe për protestën e opozitës. Çela u shpreh se PD duhet të ...
Megjithatë, PS shpall kandidat për zgjedhjet e 7 majit
Megjithëse mund të mos zhvillohen zgjedhje as në Kavajë- siç ka deklaruar Opozita... Megjithëse edhe pu u bënë zgjedhje nuk do të njihen nga Op...
Opozita vendos për një “lumë proteste” në Kavajë. Kavaja me dy pamje: Sa demokraci, sa krim!
  Partitë e koalicionit Opozitar ndodhen në mbledhjen për të vendosur mbi një protestë kombëtare të gjerë me kërkesat për qeveri teknike d...
Faqja 120 prej 166« E para...102030...118119120121122...130140150...E fundit »