Në kufi ka dyndje emigrantësh; vijnë për votime.
Institucioneve të shtetit iu është dashur që të shtojnë shërbimin në pikat kufitare me shtetet fqinjë. Ndërsa nuk ishte parashikuar një fluks kaq ...
Tentuan të blejnë vota, 3 të ndaluar në Vlorë
Me akuzën “tentativë për blerje vote” tre persona janë ndaluar nga policia e Vlorës. Në pranga përfunduan shtetasit me inicialet A. A., N. H., ...
Doganieri i Vermoshit dyshohet se ‘po blinte vota’. Arrestohet dhe i sekuestrohen lek dhe makina.
Policia ka vënë në pranga një 26-vjeçar me detyrë doganier në Vermosh, pasi iu gjet në makinë një listë votuesish dhe një sasi e konsiderueshme pa...
Prokurorët në punë të Dielën. Prokurori i Përgjithshëm urdhëron “të vëzhgohen zgjedhjet!’
Prokurori i Përgjithshëm, z. Adriatik Llalla, ka udhëzuar Prokuroritë e Rretheve Gjyqësore që të hartojnë shërbimet e gatishmërisë për të mbikqyru...
TRE PARTITË E MËDHA MBYLLIN FUSHATËN ME ‘FESTË’ NGA TIRANA E POSHTË NË JUG
Nga Laert Skiro/ Sa shumë gjëra u vunë re sonte në mbrëmje në mitingjet përmbyllëse të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 qershorit për Ku...
Eurodeputeti Kukan vjen në krye të vëzhguesve evropian për zgjedhjet
Eurodeputeti Eduard Kukan do të kryesojë misionin e vëzhgimit të BE-së për zgjedhjet parlametare të 25 qershorit. Lajmin e mbërritjes në kryeqy...
Zgjedhjet e të Dielës, nën monitorim: Agjenci të shërbimeve sekrete, OSBE, aktivistë të huaj e të vendit.
Kryetari i PD, Lulzim Basha, zgjodhi sot Fushë- Krujën për të paralajmëruar ‘kriminelët’ që mund të venë dorë mbi zgjedhjet. Ai i paralajmëroi ‘kr...
Brexit: BE me ‘kalandra greke’. Juncker zvarrit dhe thotë se ‘oferta UK nuk është e mjaftueshme’.
(FOTO: Jean- Claude Juncker)/ Përpjekjet për të siguruar qytetarët e BE që jetojnë në Britani rreth të ardhmes pas Brexit janë ‘hapi i parë por...
Sot është njëvjetori i Brexit. Farage e quan ‘Dita e Pavarësisë së Britanisë”.
Një vit mbushet sot që nga vota publike e Britanikëve për të lënë Bashkimin Europian. Sot pas një viti, negociatat sapo kanë nisur dhe anëtarët...
Basha premton Rrugën e Arbnit: “Nëse nuk e bëj brenda 2 viteve, largohem si kryeministër”.
Në mitingun përmbyllës në Dibër kreu i demokrateve Lulzim Basha tha se Rama nuk ka asnjë plan ekonomik për vendin. Basha i tha dibranëve se Rama e...
Faqja 120 prej 192« E para...102030...118119120121122...130140150...E fundit »