Në Çadrën e Protestës vjen i dërguari i hungarezit Orban- modeli i Donald Trump në Europë.
(FOTO: Zsolt Nemeth tha sot se 'korrupsioni i ndërkombëtarëve është më e keqja pas komunizmit')/ Sot në Çadrën e Lirisë ka ardhur dhe ka mbajtu...
DEBATI TELEVIZIV PRESIDENCIAL FRANCEZ: “Jo naivitet evropian” në shkëmbimin e lirë
Dy kandidatët prekin edhe çeshtjen e Evropës. Marine Le Pen deklaron se kërkon të rikthejë sovranitetin ekonomik dhe monetar, aftësinë për të b...
Debati presidencial Francez: E Drejta e punës, kandidatët luftë dhëmb për dhëmb
Debati vazhdon për të drejtën e punës. Emmanuel Macron i siguron ndërmarrjet e vogla duke u thënë se degët e tyre mund të negociojnë marrëveshje në ...
Debati televiziv vazhdon LIVE: Franca, i vetmi vend evropian që nuk e ka frenuar kurrë papunësinë.
  Kur debati fokusohet në tematikën e papunësisë, Emmanuel Macron shpalos programin e tij. "Problemi i Francës çprej 30 vitesh, është s...
FRANCË: Zgjedhjet Presidenciale. Dueli televiziv çast pas çasti. Marine Le Pen kërkon K.-O.
"Macron është kandidat i globalizimit, i grabitjes ekonomike, i vobekjes së Francës. Unë jam kandidatja e popullit", sulmon ajo. Le Pen tenton ...
MAY E BRITANISË: ZYRTARËT DHE POLITKANËT EUROPIAN PO KËRCËNOJNË ZGJEDHJET NË UK. (Çfarë presim ne në Tiranë?…)
Theresa May ka akuzuar politikanët dhe zyrtarët evropian se po kërcënojnë Mbretërinë e Bashkuar  në përpjekje të paramenduara për të influencuar n...
Opozita nis Lëvizjen me moton “Të gjithë në Kavajë!”
(FOTO: Arkiv)/ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, sot para protestuesve në Tiranë,  ka bërë thirrje që ditën e diele në orën 11:00, q...
Rama thotë se kjo është ‘gjithë e gjithë’ oferta e qeverisë për zgjidhjen e krizës
Kryeministri Rama, i pyetur nga media se ’pas dështimit’ të bisedimeve, a do të ketë një raund tjetër bisedimesh, ai nuk ka mohuar ‘takime’ por ka...
Pse dështuan negociatat qeveri- opozitë? ‘Lobistët’ e blerë… Basha flet para protestuesve.
Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, pasdite në ora 18.30, iu drejtua grupimit të protestës qytetare q ë prej 75 ditësh ndodhet në Çadrën e Lirisë- ...
Brigitte Bardot: “Mos votoni për Macron! Në sytë e tij të ftohtë e të çeliktë shikoni mungesën e empatisë!”
Nga: Victoria Friedman/ Ikona e filmit francez Brigitte Bardot iu ka bërë thirrje ndjekësve të saj që të mos votojnë për Emmanuel Macron në zgj...
Faqja 156 prej 208« E para...102030...154155156157158...170180190...E fundit »