Lulzim Basha nuk ka pranuar dy kushtet e grupit për zgjedhje të lira dhe nga kandidati Astrit Patosi
Kryetari i vetngirë i PD, Lulzim Basha, i cili ka shpallur garën e dytë për kryesimin e PD, është ndodhur para kërkesave të disa personaliteteve, ...
LULZIM BASHA ZGJODHI FARSËN DHE JO GARËN E NDERSHME NË PD.
Nga: Astrit patozi/ Kryetari i vetëngrirë i PD, Lulzim Basha, mori sot të gjitha përgjegjësitë për prishjen e një gare të drejtë, duke refuzuar...
Kejdi Mehmetaj e LSI reagon ndaj kryeministrit Rama, sapo ky foli rreth LSI
  Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj, ka reaguar menjëherë pasi kryeministri Rama ka aluduar rreth LSI në qeverisjen e kaluar dhe rreth presi...
Rama- edhe shpall koalicion, edhe e mohon. Thotë se ‘nuk do të qeverisim vetëm’ por ‘me popull’.
  Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit që po zhvillon me deputetët socialist, i ka kushtuar vëmendje edhe arkitekturës së ‘godinës’ së fitores...
Rama- edhe larg, edhe afër Metës
(FOTO: Arkiv)/ Kryeministri Edi Rama sapo ka mbledhur në një takim 74 deputetët socialistë që dolën nga zgjedhjet e fundit më 25 qershor. Th...
Astrit Patozi hedh poshtë spekulime mbi kandidmin për kryetar i PD
Deputeti i PD, Astrit Patozi, siç ka njoftuar para dy ditësh, ka shpallur pjesëmarrjen në garë për të fituar postin e kryetarit të Partisë demokra...
Ku bazohet frika për një qeveri të përbashkët PS-PD?!
Sipas Ylli Manjanit, ish ministër/ Ylli Manjani, jurist dhe politikan, po vëzhgon me vëmendje zhvillimet politike, sidomos projeksionet për një...
Astrit Patozi shpall: ‘Kandidoj për kryetar i PD, por gara të jetë e pastër!’
Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi sapo ka shpallur kandidaturën e tij për kreun e PD-së. Në konferencën e tij për median , zoti Patozi...
Edhe njëherë për çështjen e Presidentit… Nuk bëhet Meta? Veç po nuk deshi vetë…
Nga: Ylli Manjani/ Lexova disa komente, disa prej të cilave më citonin dhe mua, për çështjen e Presidentit të Zgjedhur. Pa dashur të komento...
OPONENTËT E BASHËS: ‘TË SHTYHEN ZGJEDHJET NË PARTINË DEMOKRATIKE… ARSYET”.
Kritikët ndaj kryetarit të PD, Lulzim Basha, kanë dalë me një deklaratë të prere, mes të cilës, nder te tjera kërkojnë shtyrjen e zgjedhjeve për k...
Faqja 158 prej 237« E para...102030...156157158159160...170180190...E fundit »