Mehdiu i Republikanëve kërkon “drejtësi të pakapur”
  Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se vijat e kuqe nuk i vendos as kryeministri Edi Rama dhe as kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Duke folur për reformën në drejtë...
Sapo ka ndodhur/ Përleshje me armë në Kavajë
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 13:00 në Kavajë. Burime policore kanë bërë të ditur se tre persona janë plagosur me armë përpara Bashkisë së Kavajës. Mësohet se autori i dysh...
Sondazhet/ Bien kreditet e Ramës, fitojnë pike Basha dhe Meta
  Mesohet se Rama i PS dhe Meta i LSI kanë zhvilluar sondazhet e tyre me institute të ndryshme private, por edhe PD ka zhvilluar sondazhin e saj. Të gjitha sondazhet nga informacionet që u ...
Basha: Një ditë e zezë për Drejtësinë
  Kryetari i Partisë Demokratike ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se u ka bërë presion Gjykatave, duke iu referuar vendimit të sotëm të Apelit që riktheu në detyrë drejtorin e Përgjithshëm të...
LSI për Reformën: Vetëm “Venecia” mund të përcaktojë vijën e kuqe
Lëvizja Socialiste për Integrim i është përgjigjur kryeministrit Rama përsa i përket "vijës së kuqe" që ai thotë se ka vendosur SHBA dhe BE për reformën në drejtësi. Nënkryetari Petrit Vasili tha s...
Vlahutin thote gjera te njohura: “Dialogu ketu- i veshtire!”
Ambasadorja e Bashkimit Europian Romana Vlahutin është shprehur se dialogu për reformën në drejtësi mes partive politike në Shqipëri është i vështirë, duke pasur parasysh se bisedimet për këtë reformë...
Pa opoziten, Reforma eshte e paligjshme/ LSI
LSI ka deklaruar se nëse Reforma në Drejtësi do të miratohej pa kompromisin e opozitës, nuk do të ishte legjitimie. Krey i Grupit të LSI, Petrit Vasili, tha sot për mediat se “nëse këto të mira do të ...
Obama v Trump: Dorezat u hoqën
  Nga Anthony Zurcher North America reporter   Beteja politike mes presidentit Obama dhe të prezumuarit si të dominuar kandidat Republikan, Donald Trump, tashmë ka nisur plotësis...
Debatet në grupin e PD-së: Ruli kundër martesave gay
"Vendet e rezervuara" që lideri i opozitës Lulzim Basha ka vendosur si të vetmin kusht për konsensus me mazhorancën, nuk ishin të vetmet diskutime që ...
Dy ministra dhe një drejtor i përgjithshëm, në prag të arrestimit
  Prokuroria nuk po e ndal punën e saj në luftën kundër korrupsionit, duke plotësuar dosjet jo vetëm për nivele të ulëta të politikës. Pas arrestimit të kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi,...
Faqja 160 prej 165« E para...102030...158159160161162...E fundit »