Nuk ka kthim prapa. Basha deklaron se “Opozita nuk regjistrohet për zgjedhje”
Që nga Çadra e protestës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi sot n se PD nuk do të regjistrohet në KQZ për zgjedhjet e ardhshm...
Rama kërkon datë dhe orë për takim. Basha cakton vendin dhe kohën- të hapur.
Kreu i PS-së dhe njëkohësisht edhe kryeministri, Edi Rama ka shkruar sërish në Facebook në lidhje me negociatat që pritet të nisin për qeverinë te...
Orë pas ore me krizën/ Kriza e koalicionit hyn në Kuvend, Rama akuzon Metën për “ryshfete”.
Kreu i PS-së dhe bashkëkryetari i koalicionit qeverisës, Edi Rama ka sulmuar ashpër kreun e LSI-së dhe Kuvendit, Ilir Meta. Duke folur në sallë...
Orë pas ore me krizën: Flitet se “pranohet qeveria teknike”, por me dy kushte…
Nëpër “sallonet e politikës”, dmth., në kafe dhe në zyra shtetërore, si dhe nga disa parashikues ngjarjesh politikë, po thuhet se qeveria Rama ka ...
Kryeministri Rama vjen te pika: Një palë nuk bën punë, duhen të gjithë për shtetin!
Kryeministri Edi Rama sot ka ndryshuar krejt tonet edhe kuptimin e fjalëve. I pranishëm në aktivitetin e organizuar për inaugurimin e ambientev...
Dialogun e propozuar, Rama e ka të pamundur.
(FOTO- Arkiv)/ Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, përmes një fjalimi mbajtur sot në Çadrën e Protestës, i është përgjigjur “pozitivisht” kërkes...
Marine Le Pen: ‘Do ta vë në gjunjë Fundamentalizmin Islamik’
  Në një miting në qytetin rural të La Bazoche-Gouet, kandidatja për Presidente në francë Marine Le Pen kritikoi rivalin globalist, Emmanu...
Koalicioni opozitar e çmon Metën si aktor në zgjidhjen e krizës. Caktohet edhe korniza e qeverisë teknike.
(FOTO- Arkiv)/ Sot pasdite, kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pesë kryetarët e partive opozitare pjesëmarrëse në koalicion, janë...
Republika e re- sipas Bashës, sistemi i mundësive për të gjithë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha të martën se në ditën e 45-të të qëndresës sonë, diskutuam me qindra të rinj e të reja nga e gji...
Pritën me natë e me ditë që të flasë. LSI foli dhe tha çfarë kishte thënë.
Nga Veritas.com.al/ Një natë më parë gazetarët e mjerë kishin pritur në të ftohtë, në Pazarin e Ri, kur do të dalin nga darka Rama dhe Meta; dm...
Faqja 282 prej 327« E para...102030...280281282283284...290300310...E fundit »