Blushi: Me e madhja- Partia e te pakenaqurve
Ben Blushi, deputet i Partisë Socialiste, tha dje nw njw studio televizive se shteti është në prag kolapsi dhe në buzë të katastrofës. I ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” përballë analistit Fatos ...
Opinionistë Mëngjarashë
Endri ALLMUÇA Opinionistët i adresohen publikut të gjerë me opinionet e tyre dhe kultivojnë ide dhe mënyra të të menduarit te njerëzit e zakonshëm....
Stina e dhunës
Frrok ÇUPI Polici nuk mund ta dinte se zonja para tij quhej Mimoza. Polici, një harresë nga mbiemrat e nomenklaturës komuniste, nuk është aty për të ...
7 frikërat që duhet të mundësh për të gjetur lumturinë dhe suksesin
Nga: Endri Allmuça Të gjithë kemi dëshira në jetë. Dikush do të këndojë, një tjetër të bëhet politikan apo shkrimtar. Megjithatë këto ëndrra duket si...
Riintegrimi i emigrantëve të kthyer, Klosi: do t’ju ofrojmë dhe arsim profesional
Çdo emigrant  shqiptar që kthehet do të ketë mundësi të riintegrohet në vendin tij duke iu ofruar edhe zanat apo arsim profesional. Blendi Kosi...
Qeveria miraton pr/ligjin për Byronë Kombëtare të Hetimit
Në kulmin e debatit politik mbi Byronë Kombëtare të Hetimit, qeveria ka miratuar projektligjin për ngritjen e kësaj strukture që do të hetojë korr...
Rama: Arsimi profesional do të ulë varfërinë
  Gjatë prezantimit të 7 programeve të nxitjes së punësimit nga Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Kryeministri Edi Rama vuri thek...
PDIU merr ministrinë e Kulturës?
Ka kohë që Shpetim Idrizi kërkon një ministri. Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi, njëherazi edhe nënkrye...
Opozita do zgjedhje në mars ose në prill
Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Blerim Kuçi, ka bërë me dije se partia e Ramush Haradinajt nuk ka ndryshuar që...
Ja kush jane bleresit me te medhenj te bonove te thesarit
Bankat private jane bleresit me te medhenj te bonove te thesarit. Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur dje Ankandin e Bonove të Thesarit ...
Faqja 293 prej 296« E para...102030...291292293294295...E fundit »