PS nuk ka votat për të rrëzuar dekretin e Nishanit, LSI dhe PDIU e lënë vetëm
  Dekreti i presidentit që ktheu ligjin për kamerat e sigurisë nuk u votua sot në parlament. Të qartë se nuk i kishin votat për ta rrëzuar dekretin, socialistët kërkuan ta heqin nga rendi i...
Tërhiqet maxhoranca në Parlament
  Maxhoranca ka bërë një hap pas dhe është tërhequr duke mos këmbëngul në kërkesën e saj për draftin e reformës në drejtësi, e cila kërkonte ta kalonte direkt në Parlament këtë projektligj. ...
Ilir Meta po e shtyn Reformën për sezonin tjetër
Ka nisur mbledhja e Këshillit për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin në Kuvend, pas letrës që Ilir Meta i dërgoi mëngjesin e sotëm anëtarëve të këtij këshilli. Kryeparlamentari kërkon interpretim t...
Reforma në drejtësi, Meta refuzon planin e Ramës për ta hedhur në votim
  Kreu i LSI-së Ilir Meta nuk iu bind kërkesës së Gramoz Ruçit për procedurën që duhet të ndiqet nga Kuvendi për reformën në drejtësi. Zyra e shtypit njoftoi se sot rreth orës 18:00 do të m...
Rama humb votat e aleatëve dhe të 3 deputetëve brenda PS
  Beteja e kryeministrit Edi Rama dhe e socialistëve, për të miratuar sa më shpejt draftin me ndryshimet kushtetuese për reformën në drejtësi,...
Aksidentohet makina e Ben Blushit
Mësohet se sot në mëngjes, në rrugën Pogradec- Qafë Thanë, pranë fshatit Lin, është aksidentuar makina e deputetit Ben Blushi. Makina, me targa “TR 0611 L”që i përket deputetit Ben Blushi, është pë...
Opozita bojkoton edhe sot Komisionin e Reformës në Drejtësi
  Partia Demokratike e ka bojkotuar edhe sot komisionin e Reformës në Drejtësi. Tashmë  është e njohur kërkesa e panegociueshme e Opozitës për zbatimin e  rekomandimit 88 të Komisionit të Vene...
Leontiev Çuçi e quan “prof. Pellumbin” nje “manipulator”
  Ish-anëtari i kryesisë së Partisë Socialiste në vitin 1995 , Leontiev Çuçi, (minister dhe diplomat) akuzon Servet Pëllumbin si gënjeshtar dhe manipulator për ditarin që ai ka shkruar për ngj...
Mehdiu i Republikanëve kërkon “drejtësi të pakapur”
  Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se vijat e kuqe nuk i vendos as kryeministri Edi Rama dhe as kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Duke folur për reformën në drejtë...
Sapo ka ndodhur/ Përleshje me armë në Kavajë
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 13:00 në Kavajë. Burime policore kanë bërë të ditur se tre persona janë plagosur me armë përpara Bashkisë së Kavajës. Mësohet se autori i dysh...
Faqja 315 prej 321« E para...102030...313314315316317...320...E fundit »