Përfundon takimi i kryeministrit me opozitën në Kuvend/ Murrizi: Nuk do votojmë pa Listat e Hapura! Rama: Nuk patëm marrëveshje
TIRANË- Ka përfunduar takimi i kryeministrit, Edi Rama me përfaqësuesit e opozitës së re për Reformën Zgjedhore. Në këtë takim sipas kryeminist...
Opozita parlamentare do të takohet me kryeministrin Rama sot në 19:00
TIRANË- Tre kryetarët e grupeve parlamentare të opozitës në Kuvend, Myslim Murrizi, Nimet Musai dhe Edmond Stojku do të zhvillojnë një takim m...
Paradoksi/ Të mbyllur në karantinë, por deputetët marrin dieta udhëtimi dhe karburant për makinat.
Raporton: TCH/  Në kulmin e pandemisë të Covid19, kur e gjithë Shqipëria ishte e izoluar deputetët e kuvendit të Shqipërisë, kanë marrë milio...
Kjo ‘reformë’, në fakt nuk reformon asgjë, boll që u kënaq Luli!/ Edi Rama
( FOTO: Arkiv)  Kryeministri Edi Rama komenton qëndrimin e opozitës parlamentare, e cila ka deklaruar votën kundër marrëveshjes së arritur mes ...
Ironia/ Rama përafron fjalët ‘balonë tabake’ me mbiemrin e deputetes Jorida.
Kryeministri Edi Rama foli sot në një konferencë për mediat, mbi lajmin e djeshëm për Eurobondin, të cilin e cilësoi si lajm shumë të mirë dhe...
Rama në Këshillin e Integrimit: Hera e fundit që reformat bëhen nëpër ambasada!
Kryeministri Edi Rama e ka thënë sot prerazi se Reforma Zgjedhore është marrëveshja e fundit që realizohet me ndërhyrje të ndërkombëtarëve për kon...
Opozita parlamentare i kërkon gjobën Ramës: ‘Ke dy ditë afat të ulesh me ne, ose nuk e votojmë Reformën’.
Grupet parlamentare të opozitës i janë drejtuar me një letër Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryeministrit Edi Rama me kërkesën për takim ur...
PS i do zgjedhjet më 9 maj/ Sugjerimi për presidentin, i cili do shpallë ditën e votimeve
Megjithëse presidenti Ilir Meta nuk e ka në plan të konsultohet me partitë politike për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, kjo nuk i ka stepur...
“Nuk e mora vesh çfarë kërkoi”/ Murrizi flet pas takimit me ambasadoren: I thashë, s’e votojmë “Zgjedhoren”, kemi 3 kushte
Në përfundim të takimit me ambasadorët e SHBA-BE-së, Myslim Murrizi deklaroi se vota e tyre në Kuvend do të jetë kundër kësaj marrëveshje, pasi nu...
Varhelyi: Sot, Shqipëria bëri një hap të rëndësishëm drej Bashkimit Evropian
Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi, reagon pas arritjes së marrëveshjes mes palëve politike për Reformën Zgjedhore. Duke vlerësuar palët ...
Faqja 5 prej 380« E para...34567...102030...E fundit »