Në kulmin e koronavirusit, po bie qeveria Kurti. LDK tërheq ‘kartën’ e vet
‘Bathët’ duken se qeveria e Albin Kurtit po bie sapo nisi të pengojë zhvillimin e vendit drejt një ekonomie moderne dhe bashkëpunimi perëndimor. ...
BE gati të ndihmojë Shqipërinë pas shpërthimit të COVID-19/ Një vendim pozitiv për negociatat
Bashkimi Evropian është gati për t’i dhënë mbështetje Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë, pas shpërthimit të COVID-19, deklaron ambas...
COVID-19/ Sa më pak njerëz në burg; për të pandehurit dhe përsonat nën hetim- masa alternaive!/ Ministre Gjinaj
Në situatën e 'luftës' kundër pantemisë së koronavirusit, kur shoqërise i duhen  kursyer sa me shume mjete dhe energji, Qeveria kerkon nga organet...
Kryeministri Rama do të ketë një bisedë me Ursula von der Leyen mbi situatën në Shqipëri.
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot pasdite do të ketë një bisedë telefonike me presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen. “J...
COVID 19/ Sot vdiq ultimtumi i presidentit Meta për pushtimin e Parlamentit
Koment/ Situata në cilën është futur Shqipëria pas mbërritjes të koronavirus  në vendin tonë e ka futur edhe politikën në karantinë.  Aksio...
Si në ‘Murtajën’ e Kamysë: Matrapazë, spekulatorë, mashtrues. Task-Force nis aksionin.
KOMENT/ Edhe në këtë ‘murtajë’ që i ra njerëzimit përmes koronavirusit, është përsëritur thuajse e njëjta sekenë si ajo e përshkruar në romanin...
Kryeministri Rama: ‘Në studiot televizive nuk do të ketë më shumë se dy persona’.
Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një lidhjeje live në ‘Facebook’ është shprehur se të gjitha televizionet që nga dita e hënë nuk duhet të kenë ...
Nga Fatmira Hajdari te Lazër Sallaku/ Lista me 120 gjyqtarët që do t’u hapen çështjet që kanë gjykuar
Njëqind e njëzet gjyqtarë do t’i nënshtrohen vlerësimit etik dhe profesional gjatë vitit 2020, pavarësisht përballjes ose jo me Vettingun. Pjesë e...
NJERËZ TË POSHTËR DHE TË EPËRM
  Frrok Çupi/ Na ra kjo ‘murtajë’ virusi dhe u pa kush ishte kush. Ata që shkuan në botën e amëshumeme, ata janë tjetër gjë, nuk po shikojnë ...
Kryeministri Rama, sms qytetarëve: ‘Edi jam, të lutem laj duart shpesh, mos ki frikë por bëj kujdes!’
Kryetari i qeverisë Edi Rama, u ka dërguar një mesazh të gjithë qytetarëve në celularë. Ai apelon te secili për kujdes maksimal ndaj koronaviru...
Faqja 5 prej 363« E para...34567...102030...E fundit »