Roth, sekretar shteti në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë: ‘Opozita ka bojkotuar Demokracinë!’
Intervistë me Deutsche Welle/ Deutsche Welle: Ministër i Shtetit Roth, ju u takuat për herë të parë me Z. Cakaj, në rolin e tij si ministër i j...
Seanca plenare në Kuvend: Betohen 7 deputetë të rinj të opozitës.
Është çelur sot seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë, së pari u betuan 7 deputetë të rinj të ardhur nga listat e opozitës. 7 deputetët e rinj m...
Deputeti demokrat Maliqi: A jeni gati t’i shkoni pas Bashës kur po kërkon shpëtimin e vet?…
Koment/ Lefter Maliqi, i cili u betua paraditen e së mërkurës si deputet i Kuvendit të Shqipërisë, e ka cilësuar të gabuar qëndrimin e kreut të op...
Tradhëtari i LSI, Ralf Gjoni, kërkon mandat deputeti. ‘Vendosa të jem në anën e drejtë të historisë’.
Ka qenë një nga njerëzit e LSI-së që ka ngjitur shkallët e karrierës falë mbështetjes nga partia por me sa duket pushteti është më i ëmbël se çdo ...
Gramoz Ruçi, deputetëve: Në seancën që vjen ‘harroni’ opozitën!
‘Harroni’,  domethënë që të mos flitet për opozitën nga deputetët e maxhorancës- kjo është porosia. Maxhoranca prej disa ditësh ka lënë prapa krah...
6 deputetë të rinj marrin sot mandatet në KQZ, nesër në Kuvend
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) këtë të hënë pritet të bëjë zëvendësimin e 6 mandateve të lëna nga deputetët e PD dhe LSI. Në rendin e dit...
Opozita parlamentare me 10 deputetë, deri tani; nesër marrin mandatet edhe 6
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e hënë zyrtarisht do u japë mandatin edhe gjashtë kandidatëve nga listat vijuese të PD-së dhe LSI-së. Kandida...
Rama në Kuvend: Në maj 2017 opozitës i dhamë çfarë kërkoi, dhe prapë humbi.
Pas deklaratës së kryetarit të PD, Basha, se duam bashkëpunim me PS 'por pa Ramën', kryeministri dhe kryetar i PS, Edi Rama ka evokuar në seancë p...
Dita e protestës: Edhe 4 kandidatë të opozitës kërkojnë mandatin e deputetit
Sot, ndërsa një grup militantësh të opozitës janë nisur për të sulmuar Parlamentin, edhe 4 kandidatë të opozitës i janë drejtuar selisë së KQZ për...
Basha e quan mbrojtjen e Parlamentit ‘një regjim ushtarak’. Dosja 184 mbetet enigmë.
Një ditë para protestës së opozitës e paralajmëruar për ditëne marte në orën 09:00 para Parlamentit, kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar një takim...
Faqja 11 prej 31« E para...910111213...2030...E fundit »