Çfarë na ishte konferenca e orës 8!? Meta tha atë që ka thënë, se presidenti e ka caktuar datën e zgjedhjeve.
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dalë sot para mediave, njoftuar për në orën 8,  për të folur për vendimin e tij për të shfuqizuar dekretin pë...
Meta në panik, thërret konferencë ‘që pa zbardhur’. Pritet dorëheqja.
Presidenti Meta ka njoftuar se do të mbajë nesër një konferencë të jashtëzakonshme për mediat. Ky vendim vjen menjëherë pas shtyrjes së datës së z...
Ylli Manjani: ‘Meta nuk e kishte që në fillim vendin aty; tani ka humbur edhe veten… Ç’i ka bërë këtij vendi!’.
Ish- nënkryetar i LSI dhe ministër i Drejtësisë i dërguar nga Meta në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, duket se është në një mendje me kryeministr...
PS, gati të shkarkojë Metën, Gramoz Ruçi kryetar shteti deri në shtator
Mazhoranca i ka numrat për të shkarkuar Metën dhe heshtja nga ana e partnerëve tanë ndërkombëtarë, SHBA dhe BE do të jetë dhe mënyra e aprovimit p...
Edhe Balla, nga Elbasani: ‘ Zgjedhjet nuk i luan topi e jo më Meta’.
Nga Elbasani ku zhvilloi një takim në kuadër të fushatës për zgjedhjet vendore, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla komentoi vendimi...
Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin e tij për zgjedhjet; e shtyn vendin drejt kaosit
Presidenti Ilir Meta ka shfuqizuar dekretin për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Sipas kreut të shtetit, ky veprim është kryer “me vetëdije të p...
Mathew Palmer: SHBA e dënon nxitjen e dhunës, dhuna është fyerje për popullin shqiptar
Intervista Pyetje: Për politikanët shqiptarë që mbështesin dhe promovojnë drejtpërdrejt apo tërthorazi dhunën gjatë protestave, a do të kenë...
Mathew Palmer: Zgjedhjet?… Po, SHBA ka dërguar vëzhgues. Liderët e opozitës i kemi paralajmëruar se mund të mos hyjnë në Amerikë.
-Intervista- Pyetje: A duhet të zhvillohen zgjedhjet e 30 qershorit apo duhen shtyrë, siç ka kërkuar opozita? Matthew Palmer: Data e ...
Media: Familja Meta po shet pasuritë dhe po bahet gati për….
Çfarë po ndodh në bandën e LSI? Dy krerët e bandës Meta dhe Monika shesin shumicën e pasurive të paluajtshme dhe zhdukin paratë me çanta, shkruan ...
Arta Marku kërkon ‘hetim pa humbur kohë’ dosjes 339, fajtorët brenda dosjes dhe fajtorët prokurorë
“Duke marrë shkas nga publikimi i disa materialeve të përgjimit në gazetën gjermane Bild, Prokurori i Përgjithshëm njofton opinionin publik se po ...
Faqja 11 prej 36« E para...910111213...2030...E fundit »