Një mish- mash me ‘mandatet e dorëzuara’ të deputetëve; KQZ para absurdit.
KQZ ka vendosur t’i drejtohet Kuvendit përmes një shkrese ku i kërkon të qartësojë krijimin e vakancave pas dorëheqjes nga mandati të 56 deputet...
KE: Të gjithë deputetët- në Kuvend! Vettingu shkon në drejtimin e duhur, partitë të negociojnë.
  Për Komisionin Europian, vendimi i opozitës për të djegur mandatet dëmton rëndë funksionimin e demokracisë në Shqipëri dhe shihet si jop...
Kuvendi dorëzon në KQZ mandatet e dorëhequra të opozitës, nis procesi i zëvendësimit
24 orë pasi deputetët e opozitës dorëzuar mandatet, Kuvendi i drejtohet KQZ për plotësimin e vendeve vakante. Në bazë të ligjit, afati për dorë...
Zyra e kancelares Merkel: Lënia e mandateve- veprim i pazakontë dhe i gabuar!
Nikolas Löbel, deputet gjerman i CDU-së së Kancelares Angela Merkel, njëherazi anëtar i politikës së jashtme në Bundestagun gjerman dhe bashkë-rap...
Opozita djeg mandatet, OSBE: ‘Vendimi minon procesin demokratik, kush nxit dhunë do të përgjigjet…’
Prezenca e OSBE-së në vendin tonë ka dalë me deklaratë menjëherë pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet. “Vendimi i deputetëve të opoz...
Maxhoranca i largohet ‘kamikazllëkut’. Gramoz Ruçi mbyll dyert e seancave parlamentare derisa të harrojnë ata. Fjalimi i tij sot
Ndërsa opozita ka njoftuar protestën e radhës për nesër në 10:00 para Parlamentit, kryeparlamentari Gramoz Ruci, njoftoi në një konferencë për med...
Kuvendi nuk do të mblidhet nesër në seancë plenare. Shmanget protesta e opozitës.
Ky është njoftimi që pritet të japë Gramoz Ruçi, kryetari Kuvendit në një konferencë për median të  njoftuar për orën 17.00 Maxhoranca nuk do t...
Lufta brenda familjes politike ‘Meta’. Manjani e quan ‘Lenin’
Koment/ Me sa duket thirrja e SHBA përmes ambasadës në Tiranë ndaj deputetëve për të mos iu bindur kërcënimeve të LSI dhe PD për djegien e mandate...
Gjermania i kërkon Metës që të ‘tërheqë opozitën’ nga lufta
-Është koha të kemi një hap prapa nga opozita!- deklaroi Meta Presidenrti Ilir Meta ndodhet për një vizitë në Republikën e Gjermanisë, ku është...
Lefter Koka, deputet i LSI: ‘Nuk e djeg mandatin, po na përdor Saliu! E quaj të turpshme!’
Lefeter Koka, deputet dhe ish ministër i zgjedhur nga LSI, ka deklaruar sot se ‘nuk do ta djegë mandatin’ e tij si deputet. Partia e tij, Lëviz...
Faqja 22 prej 40« E para...10...2021222324...3040...E fundit »