Kuvendi ka miratuar buxhetin faktik 2018, natën, vetëm me votat e PS-së
Kuvendi i Shqipërisë ka mbyllur punimet, pas mesnate,  pas rreth 13 orësh diskutime, duke miratuar buxhetin faktit me 73 vota pro. Gjithashtu, ...
IMUNITETI I DEPUTETIT SAIMIR TAHIRI MBROHET NGA SOCIALISTËT NË KUVEND
Kuvendi ka rrëzuar kërkesën e prokurorisë për heqjen e imunitetit dhe arrestimin e deputetit Saimir Tahiri. Me 75 vota pro e 60 kundër, kuvendi...
KUVENDI: TË GJITHË NË TENSION, SI ATA ‘KUNDËR’, MË SHUMË ATA ‘PRO- KRIMIT’.
(FOTO: Çast paniku në sallën e Kuvendit mes zotit Rama dhe zotit Ruçi)/ Nga: VERITAS/ Ka nisur seanca plenare e Kuvendit ku do të vendoset mbi imu...
Prokuroria: Deputetët ‘kallzimtar”- rrezik për jetën e disa personave.
Deputeët që mburren si 'kallzimtar' të devotshëm mbi sekretet që marrin vesh për shkak të detyrës, rrezikojnë jetën e disa personave. Këtë e bëjnë...
Çështja ‘Tahiri’:Turpërohet PS, lufton me mullinjtë e erës, fitoren e merr LS
Edhe pse luftoi si ‘luan’ Gramoz Ruçi për të shpëtuar ‘lëkurën’ e Saimir Tahirit, me sa duket nuk po arrin ta mbajë peshën e ‘nderit’. Më në fund,...
Nis ankthi dhe ‘deadline’ i Tahirit: Prokuroria paraqet prova sekrete; Tahiri- jashtë.
Sapo ka nisur mbldhja e dytë e Komisionit parlamentar të Mandateve dhe imuniteteve ku kërkoihet arrestimi i ish- ministrit saimir Tahiri. Dje Tahi...
Gramoz Ruçi duhet të ndiqet penalisht nga prokuroria. Deputeti Bylykbashi shpjegon arsyen.
Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka reaguar pas shtyrjes së këshillit të Rregullores dhe Mandateve, ku pritet të vendoset për ‘fatin’ e Saimir Tahir...
Gramoz Ruçi para mediave: Kam urdhëruar që nesër ora 11.00 të gjykohet imuniteti i Tahirit.
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, sapo ka dalë para mediave dhe ka komunikuar mbi vendimet mbi arrestimin e ish- ministrit Tahiri. Ai tha se ka ur...
Prokurorët e Krimeve të Rënda kërkojnë arrestimin e Saimir Tahirit.
Mësohet se një grup prokurorësh nga Prokuroria e Krimeve të Rënda kanë mbërritur në Kryesinë e Kuvendit për  procedurat e arrestimit të deputetit ...
Në të njëjtën foltore kundër komunizmit/ Rama: “Jam krenar…”, Basha: “Ndjehem i turpëruar!”.
Sot Kuvendi ka rezervuar një seancë të veçantë dedikuar 70 vjetorit të ditës së vrasjes së ‘grupt të deputetëve’ që mendonin ndryshe në Parlamenti...
Faqja 26 prej 33« E para...1020...2425262728...E fundit »