PD ngujohet në sallën e Kuvendit; ka ecejake për kompromis me maxhorancën
(FOTO: Pamja e salles se 'ngujimit' në Kuvend)/ Partia Demokrati që prej orës 11:30 ndodhet e ‘ngujuar’ brenda sallës së Kuvendit, pasi kërkon ...
“Lufta” Ruçi- Basha: LSI mban anën e PS
Konflikti në Kuvend  nisi për debatin për reformën zgjedhore. Edmond Spaho i Partisë Demokratike kërkoi debat para miratimit të Komisionit Parlame...
Ruçi përjashton Lulzim Bashën një ditë nga Kuvendi
Seanca e Kuvendit u ndërpre sot paradite. Shkak për këtë është bërë sjellja e deputetëve të Opozitës, të cilët zunë foltoren e Kuvendit. Kryetari ...
Opozita kërkon prova mbi “deputetët kriminelë”, por le një derë hapur…
Nga: L. Skiro Duket si një paradoks, por është realitet që një deputet i Kuvendit, nga radhët e PDIU në aleancë me qeverinë, Aqif Rakipi, sapo ...
Kuvendi ndërpret TV dhe seancën. Rama: Parlamenti me TV-në e vet, jo më 25 kamera në sallë.
Në sallën e mbledhejve plenare të Kuvendit, deri tani ka nisur dhe është mbyllur senca paramentare. Shkak ka qenë se maxhoranva ka vendosur të ndë...
Bie kërkesa e PD në paradhomën e Kuvendit. “Por ne inisitojmë!”, thotë Spaho i PD.
Partia Demokratike kishte dërguar në Kuvend një kërkesë për ‘referendumin e plehrave’ që do të thotë të ndalohet importimi i mbetjeve nga jashtë- ...
PD do vendosi për një ‘opozitë të fortë’, fillimisht amendamente në Kuvend.
Partia Demokratike ka mbledhur sot  grupin parlamentar, ku ka folur e vendosur mbi rolin në Reformën në Drejtësi. Burime brenda PD, bëjnë me di...
O deputet, o i pasur; ose të dyja! Disa deputetë heqin dorë nga biznesi.
Sipërmarrësit që u zgjodhën deputetë në zgjedhjet e fundit parlamentare tashmë po heqin dorë nga bizneset e tyre, ose po bëhen zotërues pasivë të ...
Gramoz Ruci ‘dhunon’ fjalën e Sali Berishës. Ekipi i PD, i zgjedhur nga Basha, nuk bëri zë.
Nga: Laert Skiro/ Ka qenë thuajse e rrallë që deputetit Sali Berisha  t’i mbyllin mikrofonin e foltores në Kuvend. Kur ishte president i republikës...
Basha flet me qverinë, por në fakt me të tijtë: ‘Revoltë popullore’, duke mbrojtur variantin e tij të vjedhjes së votave.
Basha tha në seancën e sotme parlamentare se brenda murreve të parlamentit mbahet peng vullneti i vjedhur dhe i tjetërsuar i shqiptarëve. “ Ref...
Faqja 27 prej 33« E para...1020...2526272829...E fundit »