Rama për “Al Jazeera”: Ndryshimi i datës së zgjedhjeve do minonte demokracinë
Kryeministri Edi Rama në një intervistë me Al Jazeera, ka thënë se ndryshimi i datës së zgjedhjeve do të minonte në të vërtetë demokracinë e Shqip...
Presidenti i Maqedonisë ‘e veçoi’ Shqipërinë nga vendi i tij për negociatat. Rama: “Komplotin e kishim këtu brenda”.
Kryeministri Edi Rama nga Pusteci, ku prezantoi kandidatin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit tregoi edhe një bisedë, që ka zhvilluar me Preside...
Rama: Përpjekja ‘kundër Shqipërisë’ do dështojë. Njerëzit- jo mish për top.
Nga Devolli, ku prezantoi Eduard Duron si të besuarin e PS-së për zgjedhjet e 30 qershorit, kryeministri Edi Rama sulmoi opozitën për të cilën tha...
Kryeministri Rama uron ditën me ironinë e ‘filxhanit të zgjedhjeve’
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar disa herë se zgjedhjet lokale do të mbahen në 30 qershor dhe se do apo nuk do dikush, kjo datë nuk mund të lëvi...
Lulzim Basha merret i pandehur mbi financimet ruse për lobing në Shtetet e Bashkuara
Prokuroria merr të pandehur kryetarin e PD-së Lulzim Basha për çështjen e lobimit në SHBA nga një kompani ruse. Prokuroria e Tiranës ka nxjerrë nj...
Rama: Meta s’e ka më vendin në atë zyrë. Parlamenti ka detyrë të reagojë nëse Presidenti çmendet
Kryeministri Edi Rama ka akuzuar për papërgjegjshmëri kreun e shtetit, Ilir Meta, pas vendimit të tij për shfuqizimin e dekretit të zgjedhjeve të ...
Meta me kastën e vjetër kërkojnë një pazar të madh, të mbysin Reformën në Drejtësi/ Rama
Sikur kjo të ishte parashkruar që në momentin kur u fol për Reformën dhe për ' balozët'  në krye të shtetit që do të gllabëronte Reforma e Drejtës...
Erion Veliaj në fushatë: ‘Nuk ka as dekret, as sekret; zgjedhjet janë në 30 qershor’.
Nga Baldushku, ku vijoi fushatën e tij elektorale, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj deklaroi se nuk ka asnjë dy...
Kryeministri Rama në fushatë sot në Burrel, vullneti i Metës pa efekt
Ndonëse Presidenti Ilir Meta njoftoi dje vullnetin e tij për anulimin e datës e zgjedhjeve lokale të parashikuara për t’u mbajtur me 30 qershor, k...
Rama, që nga Berati i përgjigjet Metës: ‘ Më 30 qershor do ketë zgjedhje, zgjedhjet nuk janë as të opozitës dhe as të Presidentit’
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga Berati i është kundërpërgjigjur Presidentit të Republikës Ilir Meta për zgjedhjet e 30 qershorit. Rama ...
Faqja 5 prej 64« E para...34567...102030...E fundit »