BE njeh Rudina Hajdarin si përfaqësuese të opozitës PD
Koment/ Kujt t’ia dorëzojnë raportin e KiE? Përderisa PD e Bashës ka dalë nga sistemi politik, atëherë BE kërkon opozitën reale. Luigi Soreca, ...
Rama: Rekomandimi pozitiv i KE për negociatat dëshmon përparimin tonë. Në 15.00, konferencë me BE
Pas marrjes së rekomandimit pozitiv të hapjes së negociatave me Bashkimin Europian ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. “Rekomandimi pozitiv ...
Zgjedhjet e 30 qershorit, Rama mbledh grupin parlamentar
Kryeministri Edi Rama ka nisur një darkë pune me deputetët dhe ministrat në ambientet e vilës 31, në ish-bllok. Është një darkë pune për të koo...
BASHA, SI NË LINDJEN E MESME, KËRKON NDIHMËN E ISLAMISTËVE NË PROTESTË
Nga: L. Skiro/ Kryetari PD, Lulzim Basha, po mban një fjalim para selisë së Qeverisë në luftë për të mbuluar krimin e establishmetit të kaluar ...
OSBE: Jo derdhje gjaku, jo molotov, jo shashka, jo dhunë!
  Prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka reaguar për protestën e sotme të opozitës, ndërsa bën apel që protesta të jetë paqësore duke shtuar se...
Rama, letër të tretë Bashës: ‘I dashur Lulzim, akoma në pritje, shkëputu nga krahët e mllefit…’.
Pas dy letrave të para dhe pas përgjigjes së kreut të PD, Lulzim Basha ditën e djeshme, kryeministri Edi Rama i ka dërguar një letër të tretë krye...
Ministre Xhaçka: ‘Ka influencë ruse, përpjekje për destabilizim të Ballkanit’. Nervozohet Presidenti.
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në fjalimin e mbajtur në konferencën “Sfidat e sigurisë në Ballkan” tha se rajoni ballkanik vijon të sulmohet ng...
Salvador Kaçaj ndahet nga BD, por hedh poshtë akuzat se paska ‘pakt Patozi- Rama’
Pak orë pas lajmit se Salvador Kaçaj u pranua nga KQZ si kandidat zyrtar i Bindjes Demokratike për Bashkinë Lezhë, në mënyrë të papritur ai njofto...
Ministri gjerman, Roth: “Opozita po fshin rrugën e gjatë të Shqipërisë për në BE”. ‘Der Spiegel’
-Në qoftë se ne lemë një vakum në Ballkanin Perëndimor, forcimi i shtetit te se drejtës dhe demokracitë e tyre, do te ndahen me vendet si: Kina, R...
FRONTEX në Shqipëri/ S’ka dyshim për sovranitetin, por është një hap drejt BE/ Avramopoulos
Ardhjen e oficerëve të FRONTEX për të bashkë-patrulluar kufirin me forcat shqiptare kryeministri Edi Rama e vlerësoi si një kontribut të Shqipëris...
Faqja 8 prej 64« E para...678910...203040...E fundit »