Media Spanjolle i tha ‘goodbye!’ superstarit Cristiano Ronaldo ndërsa Italia e mirëpriti atë ditën e Premte pas disa raportimeve të përsëritura se fituesi pesë herë i “Topit të Artë” do të lërë ‘Real Madrid’ për kampionen e Italisë, Juventus.

“Ciao CR7” thuhet në titullin kryesor të gazetës së Barcelonës, “Mundo Deportivo”.

“Real e pret largimin e Ronaldos, dita e fundit do të jetë sot ( e Premte) dhe Juve do që ta mbyllë këtë veprim “, shkruan gazeta.

Veritas.com.al/