Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Trump, ka thënë, në fillim të takimit me Putin, se ky samit “është një gjë e mirë, jo e keqe”.

Zoti Trump tha se shpreson “marrëdhënie të jashtëzakonshme” teksa dy presidentët takohen në Helsinki të Finlandës.

Më parë, zoti Trump fajësoi administratën e kaluar për tensionet e deritanishme mes Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë.

Veritas.com.al/