Stuhi në Halkidiki, akull në Olimp, uji mbi makina, në rrugë dhe nëpër hotele. Evakuohen turistët.
Shira me erëra të fuqishme kanë detyruar evakuimin e dhjetëra njerëzve në Halkidiki të Selanikut. Në  disa hotele kanë vërshuar ujërat, ndërsa ...
Kili ngrin nga i ftohti, Santiago goditet nga stuhi e rrallë bore. VIDEO
  Një stuhi e rrallë bore në kryeqytetin Sentiago të Kilit ka shkaktuar pengesa të mëdha, ndërprerje të energjisë elektrike, duke lënë mij...
MOTI: Sot kemi shi; sa i mirëpritur!
Sot, pas ditëve me temperatura 'të çmendura' që pushtuan gjithë vendin, pritet ditë me shi. Qielli është që tani me re dhe një ditë më e reskët...
MOTI: Të dielën fillon shiu, ndoshta edhe me rrebeshe
Pas një jave me temperatura ekstremisht të larta si pasojë e masave ajrore tepër të nxehta sahariane, në këtë fundjavë priten ndryshime të kushtev...
MOTI: Sot nis rënia e temperaturave; fillimjava me 6 gradë rënie.
Meteoalb parashikon se edhe sot temperaturat do të jenë të larta, por me një rënie të lehtë krahasuar nga dje. “Te enjten dhe ne vijim rënie gradu...
MOTI: Edhe sot temperatura deri në 39ºC.
Meteoalb parashikon mot të kthjellet në gjithë vendin gjatë pasdites dhe mbrëmjes, përjashtuar verilindjen ku ende do mbeten vranësira kalimtare....
Moti/ Edhe sot temperatura 37 gradë në mesataren e vendit
  Edhe sot do të dominojë mot i kthjellët dhe me diell. Pasdite në zonat malore do të ketë vranësira kalimtare. Në juglindje të vendit ...
Një valë të nxehti përsëritet mbi vendin tonë.
Një tjetër vale e nxehte por e shkurtër (dt. 9 – 12 korrik)  do të godasë rajonin e Ballkanit’ sigurisht edhe vendin tonë. Temperaturat e mesdites...
MOTI: Sot, ditë me diell, por erë e fortë mbasdite.
Pas uljes së përkohshme të temperaturave mbi vendin tonë, sot gjysma e parë e ditës do të jetë e mrekullueshme për pushuesit që ndodhen në bregdet...
Sot, dita e fundit e të nxehtit ‘të çmendur’
Duket se dita e sotme do të jetë e fundit me temperaturë shumë të lartë. Këtë e bën të ditur Meteoalb, që ka bërë edhe një tablo termike afat-mesm...
Faqja 9 prej 12« E para...7891011...E fundit »