Presidenti Trump njoftoi të martën mbrëma gjatë fjalimit të tij në Shtetin e Bashkimit se ai dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un do të takohen më vonë këtë muaj në Vietnam …

Trump tha se ai dhe Kim do të takoheshin më 27 dhe 28 shkurt.

“Nëse nuk do të kisha qenë presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, tani për tani, sipas mendimit tim, do të ishim në një luftë të madhe me Korenë e Veriut “, shtoi ai.

Presidenti nuk ka ndarë qytetin e veçantë ku do të mbahet samiti, por burimet i thanë Fox News se ka gjasa të jetë në Da Nang.

Veritas.com.al/