Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Spanjës dhe Shqipërisë.

Spanja dhe Shqipëria do të përballen në stadiumin “Rico Perez” të Alicantes nga ora 20:45.

Shqipëria nddohet në vendin e tretë në Grupin G me 13 pikë, ndërsa Spanja në pozitën e parë me 22 pikë, tri më shumë se sa Italia, përcjell Express.

Më poshtë si janë formacionet: