Protestat anti-qeveritare kanë vazhduar në Iran për të tretën ditë. Raportohet për demonstrata në shumë qytete. Protestat nuk ndalen edhe pse janë bërë thirrje dhe paralajmërime nga autoritetet shtetërore.

Në Universitetin e Teheranit, protestuesit kanë bërë thirrje për dorëheqjen e liderit Ayatollah Ali Khamenei, dhe janë përplasur me policinë.

Demonstruesit kanë injoruar paralajmërimet e ministrit të Brendshëm që qytetarët duhet të shmangin “grumbullimet e paligjshme”.

Ndërkohë mijëra demonstrues pro-qeveritarë dhe të paguar nga qeveria dolën për tubimet.

Protestat kanë nisur në veri- lindje të vendit ditën e Enjte, nisur nga standardi i jetesës, dhe deri të Premten u përhapën në gjithë vendin, në qytetet kryesore.

Veritas.com.al/