De Biazi: Dua Anglinë, jo Shqipërinë
    Dorëheqja e Roy Hodgson nag Përfaqësuesja angleze ka hapur mundësinë që shumë trajnerë të jenë kandidatë për postin në pankinën e ...
11 më të mirët e Euro 2016
  Bale, Payet, Hamshik e Bonuçi, Morata apo Inista, por edhe shqiptari i Zvicrës, Granit Xhaka, janë pjesë e ekipit ideal të Euro 2016 për faz...
De Biazi: Ne luajtëm të dielën, të tjerët i përshtatën rezultatet!
  Xhani De Biazi ka dyshime se skuadrat e tjera të Euro 2016 I përshtatën rezultatet në varësi të llogarive të kualifikimit. Kështu do të kish...
Merr fund ëndrra e shqiptarëve, kombëtarja mbyll “Euro 2016”
Barazimi i Portugalisë me Hungarinë me rezultatin 3-3 ka eliminuar përfundimisht kombëtaren shqiptare nga “Euro 2016”. Shqipëria kishte shanse që të k...
Lajme nga Franca: Ekipi shqiptar në pesimizëm
Fitorja e Turqisë me dy gola diferencë ndaj Republikës Çeke ka dëshpëruar shumë e shumë shqiptarë. Madje sipas lajmeve kanë ardhur e vetëm pak minuta ...
Fitorja e Gjermanisë sot, i jep shanse Shqipërisë
Gjermania luan sot ndeshjen e fundit në grupin C kundër Irlandës së Veriut, e që pritet me interes edhe nga Shqipëria. Një goleadë e gjermanëve do të ishte një shans më shumë për rrugëtimin e Kombë...
Lajm i keq nga grupi B. Mund të vijë puna të luajmë kundër Uellsit
  Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit në Grupin B, ku janë përcaktuar tre skuadrat që kualifikohen   Uellsi ka mposhtur 3:0 Rusinë dhe ka siguruar vendin e parë në Grupin B, pasi n...
Shqipëria pret një “dhuratë” nga Gjermania; ndryshe nuk kualifikohet
  Shqipëria do të presë edhe rezultatet e ndeshjeve të tjera në dy ditët e ardhshme për të parë nëse është njëra nga katër skuadrat e renditura në vendin e tretë që kualifikohen. Tani e gji...
Qeveria: 1 milionë euro shpërblim për Kombëtaren
  Qeveria ka vendosur një shpërblim prej 1 milion eurosh për kombëtaren e futbollit, pas fitores me Rumaninë. Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës, të neneve 5 e 45, të ligjit nr.9936,...
Pas fitores me Rumaninë, De Biazi me këmbë në tokë… “Jo festë!”
  Emocionet dhe lotët e gëzimit kanë qenë të shumta dje pas fitores historike të Shqipërisë me Rumaninë. Pas përfundimit të ndeshjes, Presidenti i FSHF Armand Duka propozi që sapo ekipi të ...
Faqja 13 prej 17« E para...1112131415...E fundit »