Euro 2016/ Sherr mes tifozëve, dy francez plagosen nga shqiptarët
  Dy tifozë, një francez e një belg, janë plagosur me thikë pasi u konfrontuan me disa shqiptarë, në momentin kur po ekzekutohej himni francez para ndeshjes Francë-Shqipëri. Ngjarja ndodhi ...
Sport-Briefly/ Franca deporton ruset
Franca ka deportuar sot liderin ekstremist te shoqates se tifozeve rus te futbollit, e bashke me te, edhe 19 tifoze rus, pas dhunes ne Marseje (Sipas BBC)
Ne ndeshjen me Rumanine do te mungoje Kukeli
Në sfidën e fundit të kuqezinjve të vlefshme për Kampionatin Europian do të mungojë mesfushori Burim Kukeli. Mesfushori u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 55’, duke plotësuar numrin dy të ...
Sot Shqipëria kundër Francës/ Euro 2016
Kombëtarja shqiptare e futbollit shkeli fushën e gjelbër të Velodrome për seancën e fundit stërvitore para sfidës me skuadrën e Deschamps. Një mundësi për tu përballur me madhështinë e stadiumit 67 mi...
Shkodran Mustafi, më shumë se një Diplomaci e tërë
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, ka takuar sot homologun e tij, Ditmir Bushati në Tiranë. Gjatë konferencës së përbashkët për mediat, ministri gjerman u ndal edhe tek goli ...
A do të ketë dhunë në ndeshjen Angli- Uells?!
Sipas “The Sun”- Mbi 150 huliganë rusë sërish pritet të jenë protagonistë të akteve të dhunës. Këta  do të jenë të pranishëm në stadium në përballjen mes Anglisë dhe Wells. Mediat britanike para...
Lensi është veshur me kostum shqiptar
Në Lens të Francës sot zhvillohet ndeshja e futbollit mes ekipit kombëtar shqiptar dhe ekipit të Zvicrës. Kronikanët që ndjekin këtë aktivitet, në kuadër të Euro 2016, dëshmojnë se dy ngjyrat, kuq ...
Biletat për ndeshjen me Zvicrën përfundojnë në “treg të zi”Biletat për ndeshjen me Zvicrën përfundojnë në “treg të zi”
Edhe Euro 2016 kthehet në një burim për “treg të zi”. Megjithëse ndeshja mes ekipit kombëtar shqiptar dhe Zvicrës do të luhet në Lens te Francës, sot në ora 15.00, tregu i zi i biletave ka nisur të...
France-Rumani, nje triumf dramatik i vone
Dimitri Payet, me nje gol spektakolar i dha mbreme fitoren Frances mikpritese te Euro 2016, kunder Rumanise. Ndeshja e djeshme qe shenoi edhe hapjen e lojerave te Euro 2016, u zhvillua nen masa te fuq...
Cilët janë lojtarët më të shtrenjtë të Kombëtares shqiptare?
  Kombëtarja e Shqipërisë bën pjesë mes ekipeve kombëtare me vlerën me të ulët në Euro 2016. Vlera e Kombëtarës shqiptare në total është 46 milionë euro. Elseid Hysaj, lojtar i Napolit, ësh...
Faqja 14 prej 17« E para...1213141516...E fundit »