Shkodran Mustafi, më shumë se një Diplomaci e tërë
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, ka takuar sot homologun e tij, Ditmir Bushati në Tiranë. Gjatë konferencës së përbashkët për mediat, ministri gjerman u ndal edhe tek goli ...
A do të ketë dhunë në ndeshjen Angli- Uells?!
Sipas “The Sun”- Mbi 150 huliganë rusë sërish pritet të jenë protagonistë të akteve të dhunës. Këta  do të jenë të pranishëm në stadium në përballjen mes Anglisë dhe Wells. Mediat britanike para...
Lensi është veshur me kostum shqiptar
Në Lens të Francës sot zhvillohet ndeshja e futbollit mes ekipit kombëtar shqiptar dhe ekipit të Zvicrës. Kronikanët që ndjekin këtë aktivitet, në kuadër të Euro 2016, dëshmojnë se dy ngjyrat, kuq ...
Biletat për ndeshjen me Zvicrën përfundojnë në “treg të zi”Biletat për ndeshjen me Zvicrën përfundojnë në “treg të zi”
Edhe Euro 2016 kthehet në një burim për “treg të zi”. Megjithëse ndeshja mes ekipit kombëtar shqiptar dhe Zvicrës do të luhet në Lens te Francës, sot në ora 15.00, tregu i zi i biletave ka nisur të...
France-Rumani, nje triumf dramatik i vone
Dimitri Payet, me nje gol spektakolar i dha mbreme fitoren Frances mikpritese te Euro 2016, kunder Rumanise. Ndeshja e djeshme qe shenoi edhe hapjen e lojerave te Euro 2016, u zhvillua nen masa te fuq...
Cilët janë lojtarët më të shtrenjtë të Kombëtares shqiptare?
  Kombëtarja e Shqipërisë bën pjesë mes ekipeve kombëtare me vlerën me të ulët në Euro 2016. Vlera e Kombëtarës shqiptare në total është 46 milionë euro. Elseid Hysaj, lojtar i Napolit, ësh...
Shkurt/ Tifozë anglez të futbollit përplasen në Marseille
    Incidenti ndodhi vetëm pak orë para fillimit të Kampionatit Europian Euro 2016 Polcia franceze parandaloi një përledhje tifozëve anglesë të futbollit dhe tifozëve lokal francez ...
Kongresi: Anëtarëve të FIFA-s u propozohet njohja e Kosovës
Këshilli i FIFA-s i ka propozuar Kongresit të Përgjithshëm të 209 vendeve që pritet të mbahet pas dy ditësh në Meksikë, që të shqyrtojnë kërkesën për ...
Duka u jep fund spekulimeve: Ja e ardhmja e De Biasit në Kombëtare
Armand Duka i ka dhënë fund spekulimeve, duke thënë se Gianni De Biasi do të jetë pjesë e Kombëtares shqiptare edhe për të paktën dy vite tjera. Pr...
Tifozët e Milanit me peticion online për rikthimin e Mihajlovicit (Foto)
Ende pa kaluar mirë dy javë pas shkarkimit të Sinisa Mihajlovic, tifozët e Milanit e duan sërish në stol 47 vjeçarin Tifozët e Milanit nuk janë asp...
Faqja 15 prej 17« E para...10...1314151617