Etiketa: aktore

Aktorja Jugore që u mor peng nga Koreja e Veriut, vdes në moshën 92 vjeç.
Një aktore e Koresë së Jugut, e cila më parë ishte marrë peng nga forcat e Koresë së Veriut dhe u detyrua të bënte filma për shtetin, ka vdekur në moshën 92 vjeç. Choi Eun-hee ishte aktgorja më...
Aktorja Mary Tyler Moore vdiq në moshën 80 vjeç.
Mary Tyler Moore, një yll i TV që i përket programit “The Mary Tyler Moore Show”, e cila me realizmin e saj komik ndihmoi revolucionarizimin e përshkrimit të grave në ekranin e vogël, ndërroi jetë...