Etiketa: ambasador

Presidenti Donald Trump emëron ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, zonjën Kathleen Ann Kavalec
Presidenti Donald J. Trump sot ka njoftuar vendimin e tij për të emëruar disa individë në poste kyçe të administratës së tij. Mes tyre ka njoftuar emërimin e ambasadorit të Shteteve të Bashkuara n...
Politikanët gjerman bëjnë thirrje për të përzënë të dërguarin e Trump në Berlin
Politikanë gjerman kanë bërë thirrje që i dërguari i Trump në Berlin të përzihet nga vendi pasi ai në një intervistë kërkonte që ‘të fuqizohen’ forcat konservartore në mbarë Europën, raporton ‘The...
Zoti ambasador, a më jepni leje ta martoj djalin me gocën e Nasit?!
Nga: Agim Xhafka/ Fb Në çdo pore të jetës na kanë hyrë ambasadorët. Nga mëngjesi në darkë i shohim në tv. Duke marrë pjesë në analiza të trupave arsimore, në operacionet e zorrës së trashë, në eksp...
Lulzim Basha me ambasadorët e BE-së kanë biseduar për emrat e qeverisë teknike.
Në drekën e zhvilluar në qendër të Tiranës, Basha dhe aleatët e tij në opozitë komunikuan me ambasadorin e Gjermanisë, Kroacisë, Hungarisë, Polonisë, Sllovenisë, Belgjikës, Holandës dhe Sllovakisë...
“Kinezi” Huntsman, në postin e ambasadorit të Shteteve të Bashkuara në Rusi.
(FOTO: John Huntsman, dduke ffolur kundër Trump në fushatë. Zgjidhet ambasador i Trump në Rusi)/ Johne Huntsman, ish-guvernatori i Utahut, dhe ish-ambasadori amerikan në Kinë, ka pranuar ofertë...
Kush e besonte se do të vdiste ambasadori Churkin?
Ambasadori i Rusisë në OKB, Vitaly Churkin vdiq sot, një ditë para ditëlindjes së tij të 65-të. Ministria e Jashtme Ruse ka deklaruar se ambasadori rus i OKB-së, Vitaly Ivanovich Churkin, ka vd...
Vettingu dhe Përralla
  Frrok Çupi/ Dje, presidenti i zgjedhur Donald Trump kërkoi kthimin në shtëpi e të gjithë ambasadorëve. Me rënien e ambasadorëve të Shteteve të Bashkuara, ra edhe përralla këtu. Përrall...
Brexit: Tim Barrow emërohet ambasadori i ri në BE
(FOTO: Tim Barrow, ambasador i ri i Britanisë së Madhe në BE) -Kryeminstrja konservatore ka gjetur një njohës të mirë të dosjerëve evropian-. Theresa May, kryeministrja britanike ka caktuar,...
Ambasadori britanik në BE jep dorëheqjen tre muaj nga nisja e zbatimit të Brexit
  Nga  Cecile Ducourtieux /   Sipas BBC, Ivan Rogers kish deklaruar se negociatat për daljen nga BE mund të zgjasin një dekadë. Të parashikuara për në mars, ato duhet të hapen b...
Donald Trump emëron David Friedman si ambasador i SHBA në Izrael
(FOTO: Presidenti i zgjedhur Trmp dhe kryeministri i Izraelit, Natanjahu)/  Presidenti i zgjedhur Donald Trump njoftoi përmes një deklarate të Ënjtën se do të emërojë prokurorin dhe këshilltari...
Faqja 1 prej 212