Etiketa: angli

Sir David Amess: Deputeti konservator anglez vdes pas goditjes me thikë
Deputeti konservator anglez, Sir David Amess ka vdekur pasi u godit me thikë në operacionin e tij elektoral në Essex. Policia tha se një 25-vjeçar u arrestua nën dyshimin për vrasje pasi theri ...
Anglia e tronditur nga terrori me armë/ 6 të vdekur, mes tyre edhe një 10-vjeçar
Një burrë i armatosur ka hapur zjarr duke lënë të vdekur 5 persona dhe më pas ka vrarë edhe veten. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Plymouth të Anglisë.  Policia bëri me dije se 3 femra dhe 2 mesh...
“Do kthejmë kriminelët në Shqipëri”/ Ministrja e Brendshme britanike tregon marrëveshjen me Shqipërinë
Priti Patel, sekretare shteti në Ministrinë e Brendshme angleze Home Office, ka publikuar në Facebook një video mesazh, ku jep detaje përse e zhvilloi dhe çfarë arriti gjatë vizitës në Tiranë,...
COVID-19/ Princi Charles testohet pozitiv, por mbetet me shëndet të mirë’.
Princi i Uellsit, Charles 71 vjeç, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin  por gëzon shëndet të mirë, tha një zëdhënës. Zëdhënësi i shtëpisë bëri me dije se edhe Dukesha e Cornwellit,...
Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, këta janë gjallë
Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani po kontrollohen s...
Gjenden 39 trupa të pajetë në një kamion bullgar në Angli
Trupat e 39 personave të pajetë janë gjetur në një kontejner të ngarkuar në një kamion në Eseks, Angli. Policia ka arrestuar shoferin e kamionit, një 25-vjeçar nga Irlanda e Veriut, fillimisht si ...
Delingpole: Të majtët të indinjuar nga pianoja prej ari e Mbretëreshës
(Foto nga: JOHN STILLWELL/AFP/Getty) Mbretëresha ka një piano ari!- Një gazetë e majtë është habitur për zbulimin - pasi e ka parë në sfond në TV gjatë mesazhit vjetor të saj për ditën e Krisht...
Masoneria angleze hapet për transeksualet
Një grua që "është bërë burrë" duhet të trajtohet "në të njëjtën mënyrë si çdo kandidat tjetër mashkull",ka vendosur Logu i Madh i Bashkuar i Anglisë Nga: Matteo Orlando  Një grua që "është ...
Princi Charles do të jetë pasardhësi i Mbretëreshës “një ditë”.
Princi i Uellsit do të jetë kreu tjetër i Commonwealth, lë për të nënkuptuar BBC. Mbretëresha ka thënë se ishte “dëshira e sinqertë”e saj që Princi Charles të jetë pasardhësi dhe në rolin e saj...
FOTO/Mbretëresha iu bën homazhe të vrarëve dhe heronjve të akteve ‘të tmerrshme’ terroriste dhe princit Philip, në fjalimin e Krishtlindjeve.
Mbretëresha e Anglisë ka gjetur rastin që përmes fjalimit të Krishtlindjeve të lavdërojë përgjigjen që i dhanë terrorizmit qytetet e Manchester dhe Londrës, gjatë këtij viti. Gjatë fjalimit në ...
Faqja 1 prej 3123