Etiketa: babale

Prokuroria merr si të pandehur ish- deputetin Ervin Salijanji; ‘Babalja’ në mes
Prokuroria e Tiranës ka njoftuar se merr të pandehur ish deputetin e Partisë Demokratike Ervin Salianjin për çështjen e njohur si “Xhafaj-Babale”. Ai është thirrur të premten më 8 mars për tu njoh...
Bie përralla banale ‘Babale’; i vërteti mbetet në burg
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka vendosur këtë të mërkurë që të lërë në fuqi masat e sigurisë për personat e përfshirë në dosjen “Babale”. Shtetasi Fredi Alizoti,alias- Babale,  i dyshua...
POLITIKA NË KRIZË: THËRRET NË NDIHMË TRAFIKANTË, BURGAXHINJ, MASHTRUES, TË MARRË…
-Prokuroria sekuestron provën e fundit në zyrat e PD- Pak orë pasi deputeti i PD-së, Ervin Salianji publikoi në emisionin “Opinion” një video ku shfaqej Alfed Alizoti duke folur për rastin “Bab...
SHISH mohon se ka bashkëpunuar me ‘dëshmitarin X’. Del në skenë një emër tjetër…
Albert Veliu, i ashtuquajturi ‘Dëshmitari X ose “Babalja”, një nga protagonistët e audi-përgjimit të Agron Xhafajt ka deklaruar se kishte bashkëpunuar me SHISH dhe dy punonjës të këtij institucion...
DERDIMENI I BABALES*
Nga Astrit Patozi/ Bëje revolucionin, po pate këllqe, o derdimen, por jo për Babalen. Se partia, që ke privatizuar dhe i ke marrë emrin me qera prej 5 vjetësh, nuk e bëri dot atë as kur i vranë...
Audiopërgjimi i ‘Babales’ (dëshmitari X) në bisedë me Agron Xhafaj, shpallet i montuar/ Prokuroria
Audiopërgjimi publikuar nga PD pak muaj më parë, i cili implikon vëllain e Fatmir Xhafajt, Agron Xhafaj, në pazare droge, është i montuar!. Në këtë konkluzion ka mbërritur Prokuroria e krimeve ...