Etiketa: babalja

Pse ‘Krimet e Rënda’ heqin dorë nga procesi “Babalja”?
Prokuroria për Krimet e Rënda ka hequr dorë nga dosja “Babalja” duke e kaluar çështjen e kallëzimit të rremë për deputetin e PD Ervin Salianji, Albert Veliun, ose ‘dëshmitarin X’, Fredi Alizotin d...
Arrestohet Albert Veliu, alias ‘Babalia’; u gjet në një strehë azili në Kosovë.
Albert Veliu apo i njohur ndryshe  si “Babalja” është arrestuar sot nga Policia e Kosovës. Pak muaj më parë, pasi lëshoi një videopërgjim që dyshohet se ishte i ‘ trafikuar’ dhe i pavërtetë sik...
Basha paralajmëron: “Prokuroria dhe Policia do të ndeshen” me ne.
Në bashkëbisedimin me gazetarët kryedemokrati Basha u ndal edhe hetimet e prokurorisë për audiopërgjimin i cili implikon vëllain e ministrit të brendshëm në trafik droge. Basha tha se asnjë fakt n...
Skandali “Babalja”/ Alizoti pranon se bëri zërin si vëllai i Fatmir Xhafajt
Prokuroria zbulon përgjime të cilat tregojnë se si i ashtuquajturi “dëshmitari X”, ose ' Babalja'  komunikon në telefon me Fredi Alizotin, i cili në audio-përgjim shtirej si Agron Xhafa. Përgji...
‘Babalja’ lë Italinë dhe niset për në Britani
Audio-përgjimi që pretendohet se përfshin në trafik droge vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, nga Italia është dërguar në Britaninë e Madhe. Ekspertiza do të kryhet nga autoritetet ...