Etiketa: ballkan

Të dërguarit amerikan që ‘minuan Amerikën’ në rajonin tonë.
‘Active News’, media rumune, ka transmetuar prova dhe komente se si tw dërguarit amerikan nw Rajonin tonw, vepronin kundër direktivave dhe interesave tw shtetit Amerikan. “E para mes tyre ishte...
Amerika i afrohet Shqipërisë nga rrugët e Ballkanit, përmes Sigurisë .
  Nga: Zëri i Amerikës/ Këshilli i Atlantikut, një forum për çështjet ndërkombëtare, do të mbledh të mërkurën në Uashington ministrat e jashtëm të vendeve të Ballkanit dhe ekspertë të njohur nga të ...
Hoyt Brian Yee: “ Hiqeni nga mendja “hartën tjetër” të Ballkanit!”
Ndihmës sekretari Amerikan, Hoyt Brian Yee, ka theksuar se Amerika nuk e ka ndryshuar politikën dhe as interesin e saj ndaj Ballkanit. Në një interviste për gazetën greke ‘Kathimerini’ ai përgjigj...
Kryeministri Rama- kundër tregut të përbashkët në Ballkan
  Kryeministri Edi Rama ka thënë se BE do të fillojë bisedimet për anëtarësim me Tiranën deri në fund të këtij viti. Ai në një intervistë për Reuters ka hedhur poshtë spekulimet se BE p...
Hoyt Yee: Shtetet e Bashkuara distancohet zyrtarisht nga politika e Soros në Ballkan
Shtetet e Bashkuara janë distancuar zyrtarisht nga politikat e Sorosit në Ballkan duke u shprehur se ata tentojnë që me vetiniciativë të bëhen pjesë e politikës që SHBA ndjek në Ballkan. Kjo është...
Delegacioni i Kongresit Amerikan është nisur të Shtunën për një ‘mision urgjent’ hetimi në Ballkan mbi tensionin e krijuar nga Soros-Obama.
“The American Spectator” shkruan sot se kryetari  i ‘House Judiciary’ Republikani Bob Goodlatte (R-VA) është vënë në krye të 15 anëtarëve të një delegacioni për një mision urgjent në Greqi, Shqipë...
16 Shtete Europiane bashkohen për të mbrojtur kufijtë e kontinentit, thonë se BE ka dështuar. Edhe kufijtë e Ballkanit.
  Austria po iu bashkohet 15 shteteve të tjera të Evropës lindore për të frenuar lëvizjet migratore me drejtim verior, pasi ato besojnë se BE ka dështuar në punën e saj për të mbrojtur kufijtë e ko...
A po bëhet Gjermania serioze?!
  Frrok Çupi/ Ishte dukur sikur “Gjermania ra” në gropën e tre kryeministrave ballkanikë që po ziheshin kush e kush të ishte më afër zonjës Merkel. Ndoshta edhe kishte rënë; por Gjermania u...
Po bien qeveritë e Ballkanit
  Frrok Çupi/ Aida Dragutin, një zonjë imcake, deputete opozitare e Kuvendit të Kosovës, e pikasën se shkoi në toilet dhe iu sulën derës ku hyri. Sa doli, dhjetë a pesëmbëdhjetë burra të ar...
Serbia dhe Serbët e Bosnjës në stërvitje të përbashkët anti- terrorizëm. Mund të nxitet tension
  (Sipas Assosiated Press) Policia e Serbisë dhe Policia e mini-shtetit Serb të Bosnjës kanë mbajtur një stervitje të përbashkët anti- terrorizëm që mund të shtojë tensionet që ziejnë n...
Faqja 3 prej 3123