Etiketa: belgjike

E djathta ekstreme belge në fushë: “Euroja nuk është një domosdoshmëri, pas votimit do të ridizenjojmë BE-në”
Kreu i ekstremit te djathte flaming, Gerolf Annemans, mbron Salvinin në luftën midis qeverisë italiane dhe Komisionit BE: "Italia po nis debatin në Evropë". Dhe për euron: "Duhet të rishikohet" ...
Prezantuesi i televizionit belg arrestohet nën akuzën për grabitje me armë.
Një nga prezantuesit kryesorë të programeve të sportit në Televizionin Belg është arrestuar si pjesë e hetimit policor ndaj një seri grabitjesh me armë, thanë prokurorët ditën e Mërkurë. Stephane...
“Shqipëria nuk është fundi i botës”. Belgjika depërton këtu një kriminel të rrezikshëm
Ministri i Brendshëm i Belgjikës, në shumë raste njihet si ‘i dashuruar’ pas depërtimit të të huajve. Anëtarë të opozitës në Belgjikë kanë kritikuar rëndë ministrin federal të Emigracionit, The...
Sonte në Botëror/ Dy fqinjët, Franca dhe Belgjika në luftë për finalen në Kupën e Botës.
Franca do të ndërsejë në sulm talentet e Kylian Mbappe dhe Antoine Griezmann kundër Eden Hazard të dhuruar për Belgjikën në stadiumin e Saint Petersburg ditën e Marte për vendin më të lartë në fin...
Sulm me armë: Në Liège të Belgjikës vriten dy oficerë policie dhe një kalimtar.
Një burrë ka qëlluar për vdekje dy oficerë policie dhe një kalimtar në qytetin lindor të Belgjikës, Liège, raporton media Belge. Policia tha për BBC se agresori është “neutralizuar “dhe se situ...
Kryeministri belg, Charls Michel, në Tiranë: ‘Pse erdha këtu do t’ua tregoj në Qershor’.
Kryeministri i Belgjikës, Charls Michel, ka vizituar sot Tiranën dhe ka pasur një takim me kryeministrin Rama. Axhenda e vizitës së tij bazohet kryesisht mbi krimin e eskportuar nga Tirana në Bruk...
Lideri i Pavarësisë së paarritur të Katalonjës, lihet i lirë nga Gjykata e belge, por “me kusht”
Ish-presidenti katalanas dhe udhëheqës i referendumit për Pavarësi në krahinë,  Carles Puigdemont dhe 4 ish-ministra të tij janë lënë të lirë ‘me kusht’ nga një gjykatës në Belgjikë. Ata nuk mu...
VIGJILENCË: Holanda kishte dijeni mbi vezët e helmuara që vitin e kaluar, pohon Belgjika.
Belgjika ka akuzuar Holandën rreth rrezikut të mundshëm të vezëve të helmuara, që vitin e kaluar. Zyrtarët belg kanë pranuar se e morën vesh, në qershor, se vezët holandeze mund të mbanin insek...
Një tjetër kapet sot duke “kositur njerëz” me makinë në turmë. Antwerp, Belgjikë.
  Një burrë me origjinë nga Afrika e Veriut është arrestuar në qytetin Belg të Antwerp sepse u kap duke ngarë makinën mbi turmën e  njerëzve. Makina kishte marrë  “shpejtësi të lartë” n...
Treni del nga shinat në Bruksel, vdes një dhe plagosen 20 persona
Të paktën 20 persona janë plagosur dhe një është raportuar se ka vdekur pasi një tren i udhëtarëve në Bruksel ka dalë nga shinat Ende nuk dihet çka shkaktoi këtë aksident të tmerrshëm, mirëpo h...
Faqja 1 prej 212