Etiketa: bomba

Pako bombë iu adresohen Barack Obamës dhe Hillary Clinton në shtëpi.
Nga: CNN/ Autoritetet kanë interceptuar pajisje që ishin përgatitur për ish- presidentin Barack Obama dhe kandidaten për presidente 2016, Hillary Clinton. Një pako e dyshimtë që përmbante nj...
Dikush prodhonte bomba pesëdhjetë metra larg Ambasadës Amerikane?
Shpërthimi që ndodhi sot në mëngje në një biznes të vogël të riparimit të celularëve në afërsi të Ambasadës Amerikanë në Tiranë shkaktoi frikë dhe pastaj policia tregoi pronarin e biznesit të plag...
Nëse ndodh…., Hiroshima dhe Nagasaki do të dukeshin të vogla!
Për fat të keq, skenari i një shpërthimi konflikti  bërthamor pas kërcënimeve nga Koreja e Veriut, nuk është për t’u lënë në harresë. Edhe pse sot kërcënimi mes Phenianit dhe Uashingtonit është në...
Shtetet e Bashkuara hedh “nënën e bombave”, për herë të parë në Afganistan.
Sot e Enjte, Shtetet e Bashkuara të Amerikës në sulmin në Afganistan ka hedhur deri më tash bombën më të madhe jo bërthamore, GBU-43, e njohur si “nëna e të gjitha bombave” (MOAB- Mother of all bo...
Në Ankara, Turqi, dy kamikazë hidhen në erë në sy të policisë
Dy kamikazë me bomba kanë hedhur veten në erë në afërsi të kryeqytetit Turk, Ankara, pasi ata ishin afruar policisë. Militantët, që besohet se ishin meshkuj dhe femra, dyshohen se kishin planif...