Etiketa: bora

Vendi sot u zgjua me borë nga Shkodra në Gjirokastër. Mbyllen disa shkolla.
Në Tiranë kishte rënë borë gjatë natës, por shiu e shkriu deri në mëngjes. Ndërsa në pjesën më të madhe të territorit të vendit tonë, bora ka rezistuar dhe është shtuar. Bora ka mbuluar Gjiroka...
Gjithë vendi përjeton të ftohtët kulmor të dimrit; si kapërcehen ditët e vështira.
( FOTO: Llogara sot në mëngjes)/ Reshjet e borës kanë mbuluar një pjesë të konsiderueshme të vendit, duke nisur nga veriu, verilindja, juglindja e deri në jug të Shqipërisë. Tani pritet që bora...
Nuk ka të pushuar bora. I ftohti ekstrem zbret deri në Myzeqe e në bregdet
Në Lushnje sot në mëngjes nisën reshjet e borës. Dëborë ra në mëngjes sërish edhe në Tiranë, Durrës dhe Elbasan. Ndërsa më në verilindje, situata mbetet e vështirë në zonat e Dibrës, ku shkolla...
FOTO: Bora sapo zbardhi Tiranën, priten lajme nga periferia e vendit.
Në kryeqytet ka nisur sërish bora. Reshjet e borës kanë përfshirë edhe qarkun e Tiranës.  Përveç mëngjesit të sotëm ku në disa zona reshjet ishin më të dukshme, në mesditë ka nisur sërish në të gj...
Mëngjesi i parë i vitit me borë në Tiranë. Këtu është ‘bukuri’, por në zonat malore ka krijuar probleme.
(FOTO: Mëngjesi heret në rrugët e Tiranës. Foto: Top Channel)/ Fëmijët nuk kanë mundur ta 'kapin' tokën të zbardhur nga bora, edhe pse prindërit i zgjuan më herët. Por edhe qytetarë të tjerë ka...
Në Qafë Thore, Vermosh, ka 2.5 metra borë. Gjithë vendi pret mot më të ftohtë
Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion mbi situatën e shkaktuar nga moti i keq deri në orën 16:00, sipas të dhënave të Qendrës së Bashkuar Operacionale, si më poshtë: Bashkia Shkodër: Ak...
Një borë e fundshkurtit paralizoi rrugët e vendit.
Bora ka nisur dje në mbrëmje dhe deri sot në mëngjes ka mbuluar thuajse gjithë vendin. Efekti i parë i borës u ndie në rrugë fillimisht. Autoriteti Rrugor Shqiptar i Rrugëve ka bërë një pasqyrë të...
Borë e zezë në Timirtau të Kazakistanit, misteri alarmon banorët.
Më e shumta nga bora që ra në qytetin Temirtau në Kazakhstanin qendror, është e zezë. Në vend të borës së bardhë të zakonshme, me të cilën fëmijët luajnë, kjo borë duket më shumë si qymyr. Një ...
BORË NË KELMEND/ FOTO
Bora ka mbuluar malet dhe luginat e Kelmendit, duke i dhënë bukuri të rrallë kësaj zone magjike nga Tamara në Theth. Foto nga Ora News. ...
Bora e parë në gjithë Kosovën. FOTO
Sot që nga orët e hershme të mëngjesi ka filluar të bie bora e parë në gjithë vendin, njofton KosovaPress, e cila sjell edhe foto nga bora e parë. Bora mund të vërehet më shumë në zona rurale, ...
Faqja 1 prej 212