Etiketa: boris-johnson

Boris, vogëlushi që donte të bëhej mbret
Kur ishte fëmijë, kishte thënë se donte të bëhej “mbreti i botës”. Tani ia ka dalë (pak a shumë): sot Boris Johnson është zgjedhur në krye të Partisë Konservatore britanike dhe ka marrë postin e K...
Fiton Boris Johnson, kryeministër i ri i Britanisë. ‘Tani fillon puna’/ BBC
Kryeministri i ri i Britanisë është Boris Johnson. Ai fitoi përballë rivalit të tij, Jeremy Hunt. Sipas BBC mësohet të ketë thënë se ishte një privilegj për të shërbyer në kabinetin e Theresa M...
Boris Johnson fiton raundin e dytë të primareve
-Zëvendësimi i ish-ministrit, në vend të Theresa May, duket pothuajse i sigurt: por kujdes nga surprizat- Nuk është ende koha për të shpërndarë sigurira, por Boris Johnson është disa hapa larg ...
Boris Johnson fiton raundin e parë të garës për të zëvendësuar kryeministren Theresa May
  Nga: OLIVER JJ LANE Boris Johnson dhe Jeremy Hunt udhëheqin grupin për të qenë kryeministri i ardhshëm i Mbretërisë së Bashkuar pasi Partia Konservatore qeverisëse mbajti një sondazh ...
Boris Johnson mund të jetë kryeministri i ardhshëm i Britanisë
Shkruan: Alex Massie/  Nëse Boris Johnson është, atëherë  edhe një herë tjetër përgjigja është e vlefshme. Përgjigja më e thjeshtë mund të jetë ‘po, ai është’ të paktën deri tani kur disa anëta...
‘Gjyq- show’: Establishmenti sulmon BoJo sepse ai është një konkurrent i lidershipit të ardhshëm.
-Thotë deputeti britanik, Rees-Mogg-  Jacob Rees-Mogg ka sulmuar establishmentin e Partisë Tory që e vendosi Boris Johnson përmes një "gjyqi show" për komentet e tij mbi burkën, duke thënë se e...
Boris Johnson favorit për kryeministër. “Ta lëmë luanin (BE) të ulërijë” dhe të bëjmë Brexit-in.
Sekretari i Punëve të Jashtme, Johnson, në konferencën e Manchesterit, tha se vendimi për të lënë BE-në ishte një ‘revolucion demokratik’ dhe insistoi se është koha ta lëmë ‘luanin të ulërijë’ dhe...
Faqja 2 prej 212