Etiketa: bush

Vajza e George W. Bush, Barbara Bush, sapo u martua në një ceremoni sekrete
Nga: Emily Wang,Glamour/  Surprize! Rezulton se Barbara Bush u martua në një dasmë të vogël sekrete ne bregdet gjatë fundjavës. Sipas një raporti nga People ish-Vajza e Parë dhe i fejuari i saj...
Ish presidenti George H.W. Bush nën kujdes shëndetësor intensiv pas funeralit të Barbaba Bush.
Ish- presidenti George H.W. Bush ndodhet në spitalin e Houston, Texas që ditën e Hënë, gjashtë ditë pasi gruaja e tij, ish ‘’First Lady” Barbara Bush, ndërroi jetë. Sipas një deklarate të lëshu...
Presidenti Trump mbron termin ‘mision i arrirë’; ndërsa George Bush bëhet qesharak për luftën në Irak.
Presidenti Donald Trump ka mbrojtur përdorimin e termit “mision i arritur” mes kritikave që kanë ardhur pas sulmeve më të fundit të Shteteve të bashkuara, Mbretërisë së Bashkuar dhe Francës mbi ob...
Bannon: George W. Bush ishte “president shkatërrimtar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në histori…”.
Në analizën e Breitbart News të Dielën, me SiriusXM, Joel Pollak dhe Rebecca Mansour,  drejtori ekzekutiv i Breitbart News, Steve Bannon iahte kritik i prerë mbi familjen Bush, duke iu referuar si...
Gruaja e katërt që dyshohet se presidenti George H.W. Bush e ngacmoi seksualisht.
Ish kandidate për Senatin Republikan në Maine është gruaja e katërt që akuzon ish- presidentin George H.W. Bush se e ka prekur me duar. Amanda Staples tha për Portalin Press Herald të  Maine se...
George W. Bush përplaset me Trump mbi idenë e Globalizmit.
Ish presidenti hodhi poshtë publikisht identitetin politik të Donald Trump, duke thënë se administrata e re e Trumpp pu nxit ndarjen e Shteteve të Bashkuara me botën tjetër. Ish presidenti mbro...
Të dy presidentët Bush, babë e bir, i sulen Trumpit për fjalët mbi Charlottesville
Ish presidentët George HW Bush dhe George W Bush, babë e bir, i kanë bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të kundërshtojnë "fanatizmin racial, anti- Semitizmin dhe urrejtjen në të gjitha format"....
Ish- presidenti George H.W. Bush shtrohet në spital në Houston
  Ish- Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George H.W. Bush është ripranuar në spitalin e Huston për trajtimin një rasti  të butë të një pneumonia. Kjo është hera e dytë e një sëmundjeje t...
Ish presidenti Bush: Lufta e Trump mbi ISIS, shërbimi më i lartë ndaj Shteteve të Bashkuara.
(FOTO: George W. Bush, ish president i Shteteve të Bashkuara)/ Ish presidenti George W. Bush ka thënë fjalë shumë inkurajuese ndaj planit të presidentit Trump për zhdukjen e ISIS " complet nga ...
Nancy Pelosi fajëson George W. Bush për 9 trilionë dollarë shtesë në borxhin kombëtar nën presidentin Obama.
Nancy Pelosi, lider e Pakicës në Kongres, dje, e Premte, ka fajësuar ish- presidentin George W. Bush dhe Republikanët për 9 trilion dollarë që i janë shtuar borxhit gjatë periudhës së presidencës ...
Faqja 1 prej 212