Etiketa: clinton

FBI nis hetim të ri mbi Fondacionin Clinton. A u përfshi në politikat “pay-to-play”
John Solomon raporton për ‘The Hill’ se Departamenti i drejtësisë ka nisur një hetim të ri ndaj aktiviteteve të Fondacionit Clinton për kohën kur Hillary ishte sekretare e shtetit. Departamenti...
Jeff Sessions urdhëron ri-analizë të provave nga hetimet e ‘Uranium One’.
Tom Winter, Pete Williams, dhe Ken Dilanian të NBC raportojnë se Prokurori i Përgjithshëm General Jeff Sessions ka urdhëruar prokurorët e DOJ që të intervistojnë agjentët e FBI që hetuan korrupsio...
Misteri rrethon vdekjen e mega- donatorit të Hillary Clinton & Barack Obama.
Steve Mostyn, një mega donator i Demokratëve Barack Obama dhe Hillary Clinton, vdiq pas “një fillimi të papritur dhe lufte me sëmundje mendore”. Ndërsa vdekja e tij duket se është vetëvrasje, f...
Clintonët mund të hetohen për Fondacionin e tyre dhe marrëveshjen e uraniumit.
Departamenti i Drejtësisë i Shteteve të Bashkuara tha se iu ka kërkuar prokurorëve që të kqyrin me kujdes fondacionin bamirës të Klinton dhe marrëveshjen e uraniumit. Në një letër, thotë agjenc...
Hetimet e FBI mbi Hillary Clinton kthehen për hetim në Senat
FBI ka filluar kthimin për hetim në Senat qindra faqe nga memo-t e emaile-ve në serverin privat të Hillary Clinton- sipas një raporti të ri. Departamenti i Drejtësisë njoftoi se Komiteti Juridi...
Trump: Presidentët Obama dhe Clinton ishin ‘jashtë loje’ nga Koreja e Veriut. VIDEO
Në një klip parapërgatitor për një intervistëë në ‘Fox Neës’ për programin “Fox & Friends,” Presidenti Donald Trump tha se Presidentët Bill Clinton dhe  Barack Obama ishin ‘jashtë-loje’ nga Ko...
Hillary Clinton plotëson dosjen për divorc në Gjykatën e New York-ut.
Siç njofton briefly USA News Today, rreth orës 9:18 a.m. të Mërkurën, avokati i Hillary Rodham Clinton dorëzoi dosjen për divorcin në Gjykatën Supreme të Shtetit të New Yorut për Westchester Count...
Ukraina, në mënyrë sekrete, ka mbajtur anën e Clinton gjatë fushatës së zgjedhjeve.
(FOTO: Kandidatja Demokrate Clinton dhe presidenti i Ukrain, Poroshenko)/ “Politico” ka raportuar se vende të Europës Lindore si Ukraina po kërkojnë rrugë si të paraqesin ndjesë ndaj presidenti...
Obama: Hillary u përqendrua te defektet e Trump dhe harroi të tjerat!
(Foto: Presidenti në ikje i SHBA-së Barack Obama në takimin me pasardhësin e tij Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë, më 10 nëntor 2016)./ Po të ishte i mundur një mandat i tretë, presidenti në i...
Loretta Lynch thotë se takimi me Bill Clinton ishte “dëshpërues”
(FOTO" Loretta Lynch, Prokurore e Përgjithshme e SHBA)/   Prokurore e Përgjithshme, Loretta Lynch tha të Dielën se është “e penduar” për bisedën në pistën e avionëve ku e takoi ish- pre...
Faqja 1 prej 512345